İncelemeler

Marvel’s Spider-Man PC İncelemesi 2022

En sevilen süper kahramanların önde gelen isimlerinden biri olan Örümcek Adam, PlayStation macerasından sonra sonunda PC sürümü ile karşımıza çıktı.

En sevilen süper kahramanların önde gelen isimlerinden biri olan Örümcek Adam, PlayStation macerasından sonra sonunda PC sürümü ile karşımıza çıktı. İlk olarak 1962 senesinde Amazing Fantasy serisinden boy gösteren ve o zamandan beri eğlence dünyasının efsanevi karakterlerinden biri olmayı başaran Spidey, bu sefer PC oyuncuları için buluşuyor.

Marvel’s Spider-Man PC İncelemesi 2022

Oyun boyunca filmlere, çizgi romanlara ve Örümcek Adam ile ilgili birçok mevzuya çok başarılı ve özenli bir biçimde değinilmiş. Oyun alanında bulduğunuz bir gazete kupürü, duvarda gördüğünüz bir grafiti, Peter Parker’ın yaptığı laf sokmalar derken o özlenen Örümcek Adam atmosferi ve sunumu en ince ayrıntısına kadar düşünülüp tasarlanmış.

 

Oyunun mini vazife sisteminde yapılacak onlarca şey var. Telsiz istasyonlarını aktive ederek haritayı açıyor, ilk bıraktığımız sırt çantalarını buluyor, rahatlıkla suçları engelliyor, Kingpin’in çetelerini alt ediyor, önemli bölgeleri fotoğraflıyor ve Harry’nin araştırmalarına destek olmak şeklinde birçok mini görevin peşine düşüyoruz. Göreve doğru giderken, yolunuzun üzerinde olan ekstraları yaptığınızda hem edinim puanı kazanıyor hem de bu görevleri yavaş yavaş azaltıp bitirmiş oluyorsunuz.

Spider-Man oldukça fazla dinamiğe sahip bulunmasına rağmen test açısından oldukça basit sisteme sahip bir oyun. Ağ atma, ekipman seçimi, yakın dövüş dinamikleri, tuşlar arasında kaybolmadığınız benzer biçimde yakın kavgada da tüm güç kullanımını rahat bir halde yapabiliyorsunuz. Tabi oyunu klavye ile oynama planınız var ise şahsen bir kontrolcü kullanmanız iyi olabilir. Yeri gelmişken oyunun PC sürümü DualSense desteğine de sahip.

Marvel's Spider-Man PC İncelemesi 2022

Ayrıca PS5 sürümünde olduğu gibi Örümcek Adam ağ attığında sesin kontrolcüden gelmesi benzer biçimde küçük fakat oyuna fazlasıyla renk katan özellikler de gözden kaçmamış.
Ayrıca farklı kostümler ve bu kostümler ile birlikte gelen güçlerinden de bahsetmek gerek. Örneğin Iron Spider kostümünü açtığınızda tıpkı Civil War çizgi romanında ya da Infinity War filmimizde olduğu gibi 4 adet metalik kola kavuşuyorsunuz. Her kostümün buna benzer değişik bir özelliği bulunuyor ve bu özellikleri dilediğiniz kostümde kullanmanıza da izin verilmiş.

Detaylı ve Başarıyla Hazırlanmış Grafikler

Spider-Man

Spider-Man oyununda ufak tefek buglar bulunuyor. Birkaç kez tekrar başlatmamız gerektiren hatayla karşılaşabilirsiniz fakat geneline baktığınızda bu oyun fazlaca güzel gözüküyor. Aksiyon yapısı, karakter tasarımları ve hepsinden önemlisi şehir atmosferi fazlasıyla başarı göstermiş. Oyunun dünyasının ve grafiklerinin ne kadar detaylı ve özenli hazırlandığını her bir köşede hissediyorsunuz.

İlginizi Çekebilir: Spider-Man Remastered Kostümleri Kilidi Nasıl Açılır?

Sonuç olarak Spider-Man PC sürümü esasen başarı göstermiş olan bir oyunun zincirlerini kırmış diyebiliriz. 2018 yılında çıkan oyun aradan geçen bu kadar zamana karşın hala taş gibi duruyor ve güzel dokunuşlar ile güncelliğini korumaya devam ediyor. Eğer süper kahraman konulu oyunları seviyorsanız kesinlikle tecrübe etmeniz gereken bir maceranın sizi beklediğini söylemekte yarar var. Unutmadan Spider-Man: Miles Morales oyunu da bu sene içinde PC sürümü ile karşımıza çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu