Haberler

LoL Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

LOL kullanıcı adı değiştirme konusu birçok LOL oyuncusu için araştırılan konulardan biridir. Riot Games’in efsaneleşen oyunlarından biri olan ve dünya genelinde çok yüksek bir oyuncu kitlesine sahip olan League Of Legends için birçok oyuncu kullanıcı adını nasıl değiştireceğini merak ediyor. Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan L.O.L. için kullanıcı adı nasıl değiştirilir sizlere onu anlatacağız.

LOL oyununu oynayanlar genelde çok uzun zamanlarını bu oyuna ayırabiliyor ve zaman içerisinde kullanıcı adını değiştirmek isteyebiliyor. LOL kullanıcı adı değiştirme aslında oldukça kolay bir işlemdir. Oyuna ilk başlarken edindiğiniz kullanıcı adından eğer sıkılırsanız dilediğiniz zaman kullanıcı adınızı kolayca değiştirebilirsiniz. Fakat LOL kullanıcı adını değiştirmenin de ufak bir bedeli olduğunu söylemek gerekiyor.

LOL kullanıcı adını değiştirmek ücretsiz yapılan bir işlem değildir fakat Riot puanlarınızla kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz. Kullanıcı adını değiştirmek için 13900 Mavi öz ya da 1300 Riot puanı ödemeniz gerekecektir. Bu sebeple kullanıcı adını değiştirirken yeni kullanıcı isminiz için iyi karar vermenizi ve dikkatli şekilde düşünmenizi öneririz. Çünkü değiştirdiğiniz kullanıcı adından memnun olmazsanız ödemenizi geri almanız mümkün olmayacaktır.

Ödemenizi yaparak kullanıcı adınızı değiştirmeden önce iyi karar vermeli ve işlemleri sonra uygulamalısınız.

LOL Kullanıcı Adı Değiştirmek İçin Yapılması Gerekenler

LOL kullanıcı adını değiştirme için yapmanız gereken ilk işlem öncelikle Riot Games’in resmi web sitesine girerek, kullanıcı adınız ve şifreniz ile Riot oturumunuzu açmak olmalıdır. Riot Games’in web sitesinde oturumunuzu açtıktan sonra “Hesap” kısmına gelmelisiniz. Hesap kısmında karşınıza çıkan seçeneklerden “Sihirdar Adı Değişimi” seçeneğini açmalısınız. Ardından bir pencere açılacaktır ve bu açılan pencerede “İstenilen Ad” bölümünü göreceksiniz; bu bölüme de kullanmak istediğiniz yeni kullanıcı adını yazmalısınız. Yeni kullanıcı adını da yazdıktan sonra “Adı Kontrol Et” seçeneğine tıklayarak seçmiş olduğunuz ismin kullanıma uygun olup olmadığını kontrol etmiş olacaksınız.

Eğer yeni kullanıcı adınız kullanıma uygunsa “Tebrikler, istediğin ad kullanılabilir!” yazısı ekrana gelecektir. Ardından son olarak da kullanıcı adı değişikliği için gerekli olan 13900 mavi öz ya da 1300 Riot Puanı ödemeniz gerekiyor.

LOL Kullanıcı Adı Değişikliğinden Sonra:

Kullanıcı adını değiştirdikten sonra oyunu yeniden başlattığınızda artık yeni kullanıcı adınızın gelmiş olduğunu göreceksiniz. Eğer yeni adınızı göremezseniz oyunu kapatıp tekrar açın ve yeniden kontrol edin. Bu işlemden sonra da hala yeni kullanıcı adınız gelmiyor ve eski kullanıcı adınız görünüyorsa durumu LOL destek ekibine bildiriniz. 

Sizlere bu yazımızda LOL kullanıcı adı değiştirme işlemlerini detaylıca anlatmaya çalıştık. Riot Games üzerinde güncel kullanıcı adı değiştirme işlemi bu şekilde gerçekleşmektedir. Eğer sistemde yeni değişimler olursa bunu güncel bilgi olarak yorum kısmında belirtebilirsiniz. Ya da kullanıcı adı değiştirirken bizim bahsettiğimiz durumların dışında bir aşama ya da problem ile karşılaşırsanız bunu da yorumlar kısmından bize sorabilirsiniz. Bizler de en kısa süre içerisinde sorularınızı yanıtlayabiliriz.

İlginizi Çekebilir: Valorant İsim Değiştirme Nasıl Yapılır? 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu