HaberlerVR

Lego Ve Epic Games Metaverse Ortaklığını Duyurdu

Oyun sektörünün dev şirketlerinden Lego ve Epic Games, çocuklar için güvenli bir metaverse deneyimi için ortaklık kurdu.

Lego ve Epic Games son zamanların popüler konularından birisi olan metaverse’ü çocuklar ve aileleri için daha güvenli hale getirmek ve daha eğlenceli bir yer yapabilmek için uzun süreli ortaklık kurduklarını açıkladı. 

Geleceğin teknolojisi olarak nitelendirilen ve insanların hayatlarını sanal evrenlerde geçirebilmesine olanak sağlayan metaverse’e pek çok şirket yatırım yapmaya devam ediyor. Bazı şirketler metaverse alanında yatırımlarının yanında önemli ortaklıklar da kuruyor. Oyun denilince akla gelen şirketler arasında yer alan Lego ve Epic Games metaverse alanında yeni ortaklığa gitti. 

lego ve epic games

Lego Ve Epic Games Ortaklığında Güvenli Bir Metaverse Ortamı!

Lego ve Epic Games tarafından yapılan açıklamada, her yaştan çocuğun birlikte eğlenebileceği bir metaverse dünyası oluşturulacağından dolayı mutlu oldukları belirtildi. Metaverse üzerinde çocuklara güvenli ve pozitif bir alan sunmak isteyen Epic Games ve Lego, çocukların yaratıcılıklarını sergilemeleri için harika araçlar sunacaklarını açıkladı. 

Konu hakkında açıklama yapan Lego Group CEO’su Niels B Christiansen “Dijital deneyimler eğitim, işbirliği ve toplum geliştirmeleri için önemli bir potansiyele sahip. Dijital deneyim konusunda savunmasız olan çocuklara ve çocuklarının sanal dünyadaki güvenliklerinden endişe duyan ebeveynlerine güvenli bir ortam sunuyoruz. Bu ortamda çocuklara yaratıcılıklarını sergileyeceği ve onlara yeni ilhamlar vereceği pek çok aracı beraberinde sunacağız.” dedi.

lego ve epic games

Projenin Detayları İlerleyen Günlerde Açıklanacak!

Lego ve Epic Games tarafından oluşturulacak olan metaverse projesinin nasıl görüneceği ve ne zaman kullanıma sunulacağı henüz belirsizliğini koruyor. Kurulan ortaklığın uzun süreli olduğunu düşündüğümüzde projenin de ayrıntılı olacağını söyleyebiliriz. Çocukların mahremiyetinin ve sanal dünyadaki güvenliğinin korunmasının amaçlandığı bu yeni deneyimde ebeveynlerin de kontrol seçeneklerinin bulunacağı aktarıldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu