Haberler

League of Legends Ayrıntıları Yaklaşan Şampiyon Yeniden Çalışmaları

League of Legends, yıllardır hayatımızda olan oldukça popüler ve bir o kadar da geniş şampiyon yelpazesiyle tanınıyor. Fakat, League of Legends’daki tüm şampiyonlar şu veya bu sebeple oyuncuların istekleri doğrultusunda baştan tasarlanıp değiştirildi.

League of Legends’tan yakın zamanda yapılan bir duyuruya göre, çeşitli şampiyonlara yapılan güncellemeleri vurgulayan yeni Şampiyon Yol Haritası’nı paylaştı. Gönderide, şampiyon üretiminin yavaşlatıldığından bahsediyor, ancak geliştiriciler, her şampiyonun yayınlanmadan önce ihtiyaç duydukları zamanı, dikkati ve ilgiyi almasını beklediklerini ifade ediyor.

Bu yılın başlarında bir önceki League of Legends VGU anketinin galibi olan Skarner üzerinde yoğunlaşıyor. Gönderi, sanatçı Larry “BravoRay” Ray tarafından Skarner için yapılmış bazı sanat eserlerini barındırıyor.

League of Legends Ayrıntıları Yaklaşan Şampiyon Yeniden Çalışmaları

Yaklaşan VGU’lar

2022’de Udyr VGU’su

League of Legends Ayrıntıları Yaklaşan Şampiyon Yeniden Çalışmaları

Geçen yıl, hayranlar görsel ve oynanış güncellemesine ihtiyacı olduğunu düşündükleri şampiyon için VGU anketinde oy kullandılar. Toplamda %37,2 oyla net kazanan Udyr oldu.

League of Legends Baş Şampiyon Yapımcısı Reav3, Udyr VGU piyasaya sürülmeden önce hayranların iki yeni şampiyonun yeniden çalışmaya gireceğini gerektiğini ve bunun da Udyr’in VGU’sunun 2022 sonbaharında çıkacağı anlamına gelebileceğini belirtti.

League of Legends Ayrıntıları Yaklaşan Şampiyon Yeniden Çalışmaları

2023’te Skarner VGU’su

League of Legends Ayrıntıları Yaklaşan Şampiyon Yeniden Çalışmaları

2022’nin başlarında Riot, taraftarların 2023’te güncellenmesini istedikleri şampiyon için bir kez daha oy kullanmalarına izin verdi. Oyların %33.4’ünü alan Skarner, Shyvana, Tryndamere ve Nocturne gibi diğer seçimlerin önüne geçerek birinci oldu.

Yeniden çalışması 2023’te yayınlanacak, ancak ondan önce, daha belli olmayan bir şampiyon için başka bir görsel ve oyun güncellemesi geleceği iddia ediliyor.

2022’de Gizemli VGU

League of Legends Ayrıntıları Yaklaşan Şampiyon Yeniden Çalışmaları

‘Gizemli VGU’ olarak bilinen başka bir üçüncü görsel ve oyun güncellemesi de planlanıyor. Bu güncelleme, Riot Games’e göre geniş bir oyuncu kitlesi olmayan bir şampiyon seçilecek. Pek çok hayranlar, bu güncellemenin 2019’da ‘yeniden çalışıldığından’ beri oyuncuların beğenemediği Aurelion Sol olduğuna inanıyorlar. Daha fazla detay için beklememiz gerekecek gibi gözüküyor.

Şampiyon Yeniden Çalışması Nedir?

Şampiyonların yeniden işlenmesi, oynanışa ve görsel yönlere ve hatta bazı durumlarda her ikisine de odaklanan yenilenme işlemidir. Bu güncellemeler çoğunlukla uzun zaman önce piyasaya sürülen şampiyonları kapsamaktadır.

VGU Nedir?

VGU kısaca bir şampiyon için en kapsamlı ve uzun yeniden çalışma, görsel ve oyun güncellemesi anlamına gelir. Bu güncellemeler şampiyonun görsellerini canlandırırken, aynı zamanda oynanışa ve nasıl geliştirileceğine de bakıldığı için uzun bir yapım aşamasından geçmektedir.

Genellikle, Riot Games yılda iki görsel ve oyun güncellemesi çıkarmaya çalışır, ancak 2021’de yalnızca Dr. Mundo için olan bir güncelleme yayınladılar. 2020’de hem Fiddlesticks hem de Volibear, şampiyonların çok fazla değiştirmeye gitmeden oynanışı iyileştiren eksiksiz bir revizyon aldı.

Daha fazla içeriğe ulaşmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

Başa dön tuşu