Haberler

Krafton Fantastik Romanı Konu Alan Yeni Oyunu Geliştirmeye Başladı!

Krafton Fantastik Romanı konu alan yeni oyunu geliştirmeye başladığını duyurdu. Tanınmış bir Kore fantastik romanı olan The Bird The Drinks Tears‘ı konu alan isimsiz bir oyun projesi üzerinde aktif olarak geliştirme süreçlerinin başladığını duyurmuştur. KRAFTON, tutkulu vizyonunu en iyi şekilde gerçekleştirebilmesine yardımcı olabilmek adına en iyi küresel yetenekleri işe alma çabasını hızlandırmış ve kısa bir süre önce oyunun resmi internet sitesini açmıştır. Hatta projenin genel görsel kimliğini ve tonunu daha fazla tasvir edebilmek için yeni oyun konsepti çalışmaları ve lore detayları açıklanmıştır.

Krafton Fantastik Romanı Konu Alan Yeni Oyunu Geliştirmeye Başladı!

The Bird That Drinks Tears Kore fantazi türünün öncüsü olarak kabul edilen Yeong-do Lee tarafından yaratılmış ve kaleme alınmış bir roman dizisidir. Milyonlarca kopya satarak Kore’de en çok satan fantazi yazarlarından biri olma başarısına ulaşan Yeong-do Lee, ayrıntılı dünyalar inşa edip ve onları ayrıntılı karakterlerle dolduran olağanüstü yaratıcı bir yazardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Antik Roma Dönemini En İyi Yaşatan 6 Muhteşem Oyun

2021’de ilk kez açıkladığı gibi KRAFTON, bu romanı hayata geçirmek için Hollywood’un yetenekli  konsept sanatçısı olan Iain McCaig’le çalışmaya başlamıştır. Bay McCaig, Harry Potter, Terminator ve The Avengers  gibi birçok gişe rekorı kırmayı başarmış film serilerindeki işlerinin yanı sıra, Star Wars karakterleri için erken dönem karakter görselleştirmelerinde yer almayı başarmış, tanınan bir konsept sanatçısıdır. Yaratıcı işleri, bu projenin görsel yönünü belirleyecektir. Oyunun resmi internet sitesinin açılışının ardından, önemli roman karakterleri ve yerlerin de içerisinde olduğu yeni konsept sanat çalışmaları ortaya çıkmıştır. The Bird The Drinks Tears’ın hayranları, romanın Human, Tokebi, Rekkon ve Nhaga’yı içeren dört farklı karakter ırkının eşsiz uyarlamasını fark etmeleri kaçınılmaz olacaktır.

KRAFTON mümkün olabilecek olan en iyi deneyimi sunabilmek adına, oyunun geliştirilmesine yardımcı olmak için dünyanın en iyi geliştirici yeteneklerini aktif olarak bir araya topluyor. Projenin geliştirme ekibine katılmak isteyenler ya da The Bird That Drinks Tears oyunu hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak isteyenlere adresini ziyaret etmelerini tavsiye ederiz. KRAFTON hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen adresini ziyaret ediniz.

Başa dön tuşu