Haberler

İşte Karşınızda Mafia IV: Yapımcı Resmen Onayladı!

Mafia IV oyunun yapımcısı tarafından onaylandı. Mafia III'ün yaşattığı hayal kırıklığını bu seri unutturabilecek mi görelim.

Mafia IV birkaç yıl içinde bizimle buluşabilir mi? Üçüncü oyunuyla serinin hayran kitlesini büyük hayal kırıklığına uğratsa da Mafia Definitive Edition ile birlikte hayranların gönlünü tekrar kazanmayı başaran Hangar 13 stüdyosunun başkanı ve aynı zamanda Mafia serisinin yapımcısı, yayınlanan yeni röportajında yeni Mafia IV üzerinde çalıştıklarını resmen onaylamış oldu.

İşte Karşınızda Mafia IV: Yapımcı Resmen Onayladı!

2000’li yıllar şimdiki gibi çevrimiçi odaklı olmayıp, hikâyeli oyunların altın yıllarıydı. Bu oyunların en popülerlerinden biri ise kesinlikle Mafia oyunuydu diyebiliriz. İlk oyunu birçok oyuncunun gönlünde taht kurmuş olan Mafia serisinin ikinci oyunu ile seviyeyi en üste taşımayı başarmıştı. Maalesef serinin üçüncü oyunu, markanın adını ve başarısını pek taşıyamadı. Bir GTA kopyası olmaya çalışan Mafia 3, bütün Mafia hayranlarını hayal kırıklığına uğratmıştı.

Mafia IV

Ancak geçtiğimiz yıl oyunun yapımcısı olan Hangar 13 stüdyosu ve yayıncısı 2K Games, Mafia Definitive Edition ile hayranların hayal kırıklığını gidermeyi başarmıştı. Oyunun geliştiricilerinden Roman Hladik, yeni yaptığı bir röportajda gönlünü kazandıkları hayranları çok heyecanlandıracak o haberi bizlere açıkladı.

Yeni Mafia IV Oyununun Geliştirildiği Resmen Doğrulandı!

Mafia serisinin 20. yılı geride kalırken oyunun geliştiricileri Roman Hladík ve Tomáš Hřebíček ile uzun soluklu bir röportaj gerçekleştirildi. Röportajın devamını buradan okuyabilirsiniz.

Mafia geliştiricilerine Mafia serisinin geleceğinin nasıl şekillenip oluşacağı hakkında bir soru sorulduğunda Roman Hladík, tam olarak şu karşılığı veriyor:

“Yepyeni bir Mafia IV projesine başladığımızı söylemekten büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum! Projenin daha birkaç yılı var ve şu anda bundan fazlasını maalesef ki paylaşamayız. Bu çok beğenilip sevilen serimiz üzerinde çalışmak için ve oyuncularımızı yeni hikayelerle memnun etmek için çok heyecanlıyız.”

Mafia IV

İlginizi Çekebilir: Steam Çok Satanlar Listesi Açıklandı!

Yani yepyeni bir Mafia IV oyunu yolda dememiz artık yanlış olmaz. Tabii bu oyunun kimi konu alacağı konusunda henüz bir açıklama şu anda yok. Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu