Haberler

Hogwarts Legacy Oyunu Tekrar Ertelendi: Yeni Tarihi Açıklandı!

Harry Potter evreninden geçecek olan Hogwarts Legacy oyununun tarihi bir kere daha ertelendiği açıklandı. Açıklamaya bakılırsa 2022 sonlarına doğru çıkması beklenen imal, 10 Şubat 2023'te oyun dünyasına katılacak.

Hogwarts Legacy Oyunu Harry Potter evreninden geçecek olmasıyla birlikte, oyununun tarihi bir kere daha ertelendiği açıklandı. Açıklamaya bakılırsa 2022 sonlarına doğru çıkması beklenen imal, 10 Şubat 2023’te oyun dünyasına katılacak.

Hogwarts Legacy Oyunu Tekrar Ertelendi: Yeni Tarihi Açıklandı

Dünyanın en popüler ve başarılı serilerinden biri olan Harry Potter evreninde geçecek olan Hogwarts Legacy oyunu, geçtiğimiz yıllarda oyun dünyasında duyurulmuştu. Geçtiğimiz aylarda da Harry Potter hayranlarının sabırsızlıkla beklediği bu oyundan ilk oynanış videosu oyuncu dünyası ile buluşmuştu.

 

Birçoğumuzun çocukluğunda önemli yer edinen Harry Potter evrenini deneyimlememize imkan verecek olan yapımın ilk olarak 2021’de çıkacağı açıklanmıştı. Sonrasında ise bu tarihin 2022’ye ertelendiği duyurulmuştu. Ancak gelen yeni haberle beraber, Warner Bros Interacitve tarafından yayınlanacak yapımın bir kere daha ertelendiğini açıklayarak oyunu sabırsızlıkları bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattı.

10 Şubat 2023 Tarihinde PlayStation, Xbox ve PC’de Oynanabilecek

Resmi Twitter hesabı üstünden yapılan bu paylaşım, oyunun beklenilenin aksine 2022’de çıkış yapmayacağını göstermiş oldu. Buna göre oyun, 10 Şubat 2023 tarihinde PlayStation, Xbox ve PC için piyasaya sürülecek. Bunun yanı sıra Hogwarts Legacy’nin Nintendo Switch için çıkış tarihinin de kısa sürede açıklanacağı paylaşımda ifade edildi.

Son olarak oyun resmi hesabı üstünden yapılan açıklamalarda tecil kararının sebebine de değinildi ve şu ifadelere yer verildi: “Ekibimiz oyunu oynamanız için fazlasıyla heyecanlı; ancak olası olan en iyi deneyimi sunmak için birazcık daha fazla zamana gereksinim var.”

Hogwarts Legacy Oyunu

Hogwarts Legacy, bildiğimiz ve okuduğumuz Harry Potter kitapları ve izlediğimiz filmlerinden öncesini anlatıyor olacak. Açıklamalara göre oyuncular, yapımda kendilerini 1800’lü yılların Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nda bulacak, büyüler öğrenecek, fantastik canavarlarla karşılaşacak ve maceradan maceraya geçiş yapacak. Ayrıca oyuncuların kendi karakterlerini diledikleri şeklinde özelleştirebilecek, kabiliyetlerini ve kullandıkları büyüleri de geliştirebilecekleri belirtilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Assassin’s Creed Serisi %80 İndirimde!

Başa dön tuşu