Videolar

Sıcağı Sıcağına: Hogwarts Legacy Gameplay Videosu

Yeni çıkan Hogwarts Legacy gameplay videosuna ufak bir bakış atıyoruz

Geçtiğimiz perşembe gecesi gerçekleşen Hogwarts  Legacy – State of Play etkinliği aracılığıyla; geliştirmesini Avalance Software’in üstlendiği, yayıncılığını ise Warner Bros’un yaptığı oyun hakkında yeni bilgiler edinmiş olduk. Hadi gelin yeni detaylar neymiş bakalım.

İzlemek isteyenler için etkinliğin videosunu da şöyle iliştireyim:

Öncelikle, oyunun hem güncel hem eski nesil konsollara çıkacağını belirteyim. Tabi ki PC’ye de geliyor. Bunlara ek olarak Nintendo Switch’e de geliyormuş; çok mantıklı bir karar. Çünkü açık dünya bir Hogwarts oyununu Switch’de oynama fikri kulağa çok tatlı geliyor. Çıkış tarihi olarak da bu yılın holiday dönemi seçilmiş.

Hogwarts Legacy’nin içeriğine bakacak olursak:

Hikâyemiz, 1800’lerin sonunda Hogwarts’da geçiyormuş; karakterimiz, Ranrok adlı şahsiyetin çıkarmayı hedeflediği goblin ayaklanması hakkındaki söylentiyi araştıracakmış. Oyunun türü ise açık dünya action RPG’ymiş.  Hogwarts’da kendi oluşturduğumuz karakterimiz ile derslere girmek, dostlarımızla ve de çevredeki NPC’ler ile etkileşime geçmek, ot püsür vs. toplamak, Dungeon keşfetmek gibi bi dolu etkinlik yapabilecekmişiz. Ha Hogwarts sıktı mı bi noktada; o zaman bi koşu uçan süpürgenize binip okulun etrafını -ve tabi Hogsmeade’i- turlamak gibi bir seçeneğimiz de bulunacakmış bu güzide oyunda. Ek olarak oyun dünyasında dinamik gün döngüsü ve mevsim döngüsü de bulunacak imiş.

hogwarts legacy lead designer quits following youtube contro 7gam

RPG kısmına bakacak olur isek: Karakteri kendi isteğimiz doğrultusunda geliştirme, yeni büyüler ve özellikler edinme, çevreden bulacağımız ya da craft edebileceğimiz ekipmanlar ile bu süreci daim etme gibi klasik RPG öğeleri bulunacakmış oyunumuzda.

Combat kısmıyla ilgili ise çok aman aman bi detay göremedik. Oyun kendine Hack & Slash tarzını mesken edinecekmiş gibi duruyor; büyüleri birleştirerek kombolar çıkarma falan filan da vardı videoda. Ama birazcık ham geldi mekanikler bana. Ancak detaylı bir oynanış videosu görmek gerek gibi; o zaman daha sağlıklı yorumlar yapılabilir.

Son olarak değerlendirecek olursak: Birazcık Harry Potter seviyorsa biri, bir de şu videoyu izlediyse, heyecanlanmaması elde değil be sanki. Böyle tam, Persona ve Bully arası bi kıvam tutturup araya Harry Potter sosu atmışlar gibi. Birbiriyle uyabilecek tatlar bunlar. Dünyası da çok tatlı ve dolu duruyor. Eğer bu tatlı dünyayı keyifli oynanış mekanikleriyle destekleyip biraz da ilgi çekici bir hikâye yazabilirlerse tadından yenmez gibi. Her ne kadar yapımcı firmanın geçmiş karnesi ufaktan baltalasa da bu heyecanı; kaynak materyalin rüzgarıyla işi kotarırlar diye umut ediyorum. Bakalım, bekleyip göreceğiz.

Hogwarts Legacy Fandom Sayfası

hogwarts legacy ne zaman cikacak iste hogwarts 14809711 6672 amp

Kaynak
Oyunun sitesiIGN haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu