Listeler

Gücünüzü GERÇEKTEN Test Eden Hayatta Kalma Oyunları

Hayatta Kalma oyunları genelde ”Survival” oyunları olarak da bilinen hayatta kalma oyunları, özellikle son yıllarda bağımsız oyun sektörünün gelişmesi, popülerleşmesi ve bunun sonucunda oyunlara yapılan yatırımın bir hayli artması ile en çok oynanan video oyunu türlerinden biri haline geldi.

Hayatta kalma oyunları açlığınızı giderecek 5 oyun

Türün isminden de anlaşılabileceği gibi, yapmanız gereken tek şey hayatta kalmak. Ancak temel anlamda amaç aynı olsa da her hayatta kalma oyunu bunu farklı bir şekilde, farklı tasarımlar, farklı mekanikler kullanarak farklı bir tecrübe yaşatarak yapmayı hedefler.

Green Hell

Green Hell Steam Fiyatı 40 TL

Oyunun kullanıcı incelemesi Çok Olumlu (%87/33,251)

Listemizin ilk sırasında Green Hell yer alıyor. Green Hell içinde herhangi bir fantastik öğe barındırmayan, normal bir insan olarak Amazon Ormanları’nda hayatta kalmak için çabaladığımız bir oyun. Muhtemelen gerçek hayatta da olacağı gibi bu oldukça zor bir süreç. Tekinsiz Amazon Ormanları’nda önünüze çıkan hemen hemen her şey sizin için bir tehdit oluşturabilme potansiyeline sahip.

Ancestors: The Humankind Odyssey

Ancestors: The Humankind Odyssey Steam Fiyatı 229 TL

Oyunun kullanıcı incelemesi Çok Olumlu (%80/4,517)

Listemizin ikinci sırasında yer alan oyun ise zorlayıcı ve karmaşık yapısı ile zaman zaman sinirinizi bozabilecek olan Ancestors: The Humankind Odyssey. Ancestor’s Humankind Odyssey’in iyi ya da kötü yorumlar gözetilmeksizin kesinlikle orijinal bir konsept olduğu söylenebilir. İnsansı bir primat olarak başladığımız oyunda amaç çevreyi keşfetmek ve edindiğimiz bilgileri sonraki jenerasyona aktarabilmek.

The Forest

The Forest Steam Fiyatı 32 TL

Oyunun kullanıcı incelemesi Son Derece Olumlu (%95/302,061)

Hayatta kalma oyunları denildiği zaman en popüler olanlardan biridir belkide The Forest. Ancak listedeki diğer oyunlar ile kıyaslandığında The Forest için diğer oyunlar gibi bir ”hayatta kalma simülasyonu” olduğunu söylemek zor. The Forest daha çok hayatta kalma elementlerini içinde barındıran bir korku oyununa benziyor. Tabi bu durum onun eğlenceli yapısından ve dahice tasarımından hiçbir şey götürmüyor. The Forest’ın en vurucu noktası ile kesinlikle etkileyici hikayesi.

Neo Scavenger

Neo Scavenger Steam Fiyatı 25 TL

Oyunun kullanıcı incelemesi Çok Olumlu (%89/3,693)

Sırada listemizin belki de en zorlayıcı olan oyunu var. Neo Scavenger hayatta kalma oyunları listemizde iki boyutlu görsellere ve sıra tabanlı bir dövüş sistemine sahip tuhaf bir oyun. Bir tür kıyamet sonrası evrende geçen Neo Scavenger karakterimizin uzun bir uykudan uyanması ve sonrasında kendini saldırgan ve tehlikeli bir dünyada bulması ile başlıyor. Amacımız ise bu dünya hakkında bilgi edinmek ve tahmin edeceğiniz üzere hayatta kalmak. Ancak çoğu oyuncunun bu oyunun sonunu göremediğini de bilmenizi isteriz, Neo Scavenger gerçekten çok merhametsiz bir oyun.

This War of Mine

This War Of Mine Steam Fiyatı 31 TL.

Oyunun kullanıcı incelemesi Çok Olumlu (%94/63,108) 

This War of Mine gerçekçi yapısı ve etkileyici tasarımı ile kesinlikle özel bir oyun. Listedeki diğer birkaç oyun gibi fantastik bir senaryoya değil gerçekten zor bir zamanda, zor şartlarda hayatta kalmaya çalışan gerçek insanların hikayesine odaklanıyor. Bu oyunda yalnızca bir kişinin değil, sayıları bizim kararlarımıza göre artabilen ya da azalabilen bir grubun kontrolünü ele alıyoruz ve bu grubu çeşitli mücadeleler içine girerek hayatta tutmaya çalışıyoruz.

İlginizi Çekebilir: Hep Aynı Korku Oyunlarından Sıkılanlar İçin: Son 6 Yıl İçinde Çıkan 10 Korku Oyunu

Başa dön tuşu