Haberler

Half-Life 2’ye Ücretsiz Sanal Gerçeklik Modu!

Bir Half-Life 2'nin hayranlardan oluşan ekibi, oyunu tamamen sanal gerçeklik gözlüğü ile oynamayı sağlayacak bir mod tasarladı. Bu mod, oyunun orijinaline sahip olanlar için ise oynaması tamamen ücretsiz.

Half-Life 2’ye Ücretsiz Sanal Gerçeklik Modu!

Bir Half-Life 2’nin hayranlardan oluşan ekibi, oyunu tamamen sanal gerçeklik gözlüğü ile oynamayı sağlayacak bir mod tasarladı. Bu mod, oyunun orijinaline sahip olanlar için ise oynaması tamamen ücretsiz.

Half-Life serisi çok uzun zamandır oyun severlerin gözdelerinden biri haline gelmeyi başarmış olsa da, asla bir oyunun üçüncüsünü çıkarmayan Valve bu seriyi de ikincide bırakmaya karar vermiş, ardından sanal gerçeklik gözlüğü ile oynanabilen Half-Life: Alyx’i çıkarmıştı. Half-Life dünyasını sanal gerçeklikte keşfetmeyi istiyorsanız bu mod sizler için.

Source VR Mod Team ismindeki hayran ekibi tarafından geliştirilen yeni bir Half-Life 2 modu Steam atölyesinde ücretsiz olarak oynanabilecek. Bu modun özelliği ise oyunu bilgisayar ekranından sanal gerçeklik gözlüklerine taşıyor olabilmesidir.

Yeni mod şu anda açık betada bulunuyor olsa bile, Half-Life 2’nin tek oyunculu modunu en başından en sonuna kadar sanal gerçeklikte deneyimlemeyi mümkün kılmakta. Source VR Mod Team’in, Half-Life: Alyx’te yer alan birbirinden farklı özelliği Half-Life 2’yi geliştirmekte kullandığı ve oyunu daha iyi versiyona getirdiği görülebiliyor. Örneğin 2020 yılında çıkan oyundaki ile de benzer biçimde silah değiştirilebiliyor.

OKUDUNUZ MU?: Game Pass Deathloop ve AC: Odyssey’i Ekliyor

Sanal gerçeklik ile birlikte gelen diğer yeni değişiklikler arasında yeni opsiyonel lazer görüş açısı, omuz üstü cephane taşıma, elle yeniden doldurma ve çift silah kullanabilme gibi özellikler yer alıyor. Hatta bu mod, oda boyutunda hareket imkanı da sağlıyor. Geliştirici ekip ise henüz geliştirme sürecinin tamamlanmadığını ancak bu durumun oyuncuların aldığı keyfi hiç de azaltmadığını söylüyor. Moda gelen yorumlar da aşırı olumlu olduğunu söylemekte de fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu