Haberler

Haftanın Steam İndirimli Oyun Tavsiyeleri | 2-6 Haziran 2022

Steam’de yer alan yüzlerce oyunun arasında araştırarak listelediğimiz oyunlarından %60 – %90 steam indirimlerini Türk oyunculara aktarıyoruz.

31 mayıs – 9 haziran arasında steam indirimine giren oyunlar;

 

Spec Ops: The Line

Spec Ops: The Line, oyuncuları insan yaşamını etkileyen düşünülemez tercihlerin yapılması gereken konuşulamaz gidişatların ortasına koyarak oyuncuların terbiyesine alan okumak için planlanmış kışkırtıcı ve çekici Üçüncü Kişi çağdaş askeri Shooter oyununa sahip 2K Games’in yeni bir orijinal oyunudur. Özellikleri arasında, Apocalypse Now ve Heart of Darkness’ı hatırlatan çekici, ama perişan bir Dubai’de geçen bir öykü, yatay ve dikey olarak yönlendirilmiş bir dünyada taktiksel ekip tabanlı bir oyunudur.

Bir zamanların zengin şehri olan Dubai’nin korkunç bir kum fırtınası tarafından haritadan silinmesinin üzerinden 6 ay geçmişti bile. Şehri tahliye etmek için gönderilen Amerikan askerlerininki de dahil olmak üzere fırtına yüzünden binlerce insan öldü. Bugün şehir, dünyanın en zengin harabesine dönmüş halde kumun altında yatıyor. Şimdi, kimsenin olmadığı sanılan Dubai’den gizemli bir radyo sinyali alınır ve şehre sızmak için bir Delta Keşif Ekibi göreve gönderilir. Görevleri basit: Evac için hayatta kalanları ve sinyali gönderen radyoyu bulun. Buldukları şey savaşın pençesindeki harabe ve yıkıma uğramış bir şehirdir. Dubai’yi kurtarmak için çılgınlığının tam ortasındaki adamı bulmaları gerekecek: Col. John Konrad.

Geliştirici YAGER
Yayımcı 2K, Missing Link Games
Yayın Tarihi 29 Haz 2012
Platformlar PlayStation 3, Xbox 360, PC
Metacritik Derecelendirme 76
Kullanıcı Puanı 8.2
Oynanış Süresi 6 Saat

 

Steam indirimleri
Steam İndirimleri #1 Spec Ops: The Line 

Besiege

Evet, çoğunluğumuz TerraTech, Kerbal Space Program tarzı oyunlardan aşinayız sandbox tarzı fizik oyunlarına; fakat Besiege’de farklı olan bir şeyler var. Ortaçağ temasında olması bunlardan belki de ilk önde geleni. Oynarken kendinizi büyük mucit Da Vinci’yle kıyaslayabilirsiniz. Erken erişimdeyken bile yapımcıların tüm enerjileri ile canla başla çalıştığını ve sürekli yeni bölümler, yeni parçalar eklediğini söylemeden geçemeyiz. Oyunun ana menüsü oldukça sade ve kolay tasarlanmış durumda. Besiege dünyası üzerinde var olan adalardan birine giriyorsunuz ve oradaki bölümleri bizzat kendi yarattığınız makinelerle geçmeye çalışıyorsunuz.

Geliştirici Spiderling Studios
Yayımcı Spiderling Studios
Yayın Tarihi 18 Şub 2020
Platformlar Xbox One, Xbox X/S, PC
Metacritik Derecelendirme
Kullanıcı Puanı
Oynanış Süresi 5.1 Saat

 

Steam İndirim oyunlar
Steam İndirimleri #2 Besiege

MudRunner

MudRunner, oyuncuları sürücü koltuğuna oturtarak, muhteşem arazi araçlarının sorumluluğunu üstlenmeleri için onları cesaretlendiren, kılavuz olarak yalnızca bir harita ve pusulayla ucu bucağı olmayan Sibirya manzaralarında maceraya atılan çok üst düzey arazi deneyimidir!

Hepsi kendine has özelliklere ve takılabilir donanıma sahip 19 güçlü arazi aracı kullanın. Dinamik gündüz-gece değişimleri ile zorlu koşullarda vahşi, evcilleşmemiş manzaralarda tehlikeli koşulların üstesinden gelerek hedeflerinizi ve teslimatlarınızı tamamlayın. İyileştirilmiş grafiklerle geliştirilmiş akıcı bir sanal alan ortamını keşfetme fırsatını yakalayın. Oyunun gelişmiş fizik motoruyla güçlendirilmiş, aracınızın ağırlığına ve hareketine realist bir şekilde tepki veren çamurlu arazilerin, azgın nehirlerin ve her türlü engellerin üstesinden gelin.

Geliştirici Saber Interactive
Yayımcı Focus Entertainment
Yayın Tarihi 31 Eki 2017
Platformlar Xbox One, PS4, Android, Ios, PC, Nintendo
Metacritik Derecelendirme 67
Kullanıcı Puanı 7.1
Oynanış Süresi 17 Saat

 

İndirimli oyunlar
Steam İndirimleri #3 MudRunner

Human: Fall Flat

Human Fall Flat kendine has fizik motoru ile oyuncuların keyifle oynadığı multiplayer/singleplayer bir oyundur. Oyunda size verilen karakteri benzersiz fizik motoruyla oyunda bulunan haritaları akıl ve mantığınızı kullanarak kazanmak. Oyunun oynanışı çok kolaydır. Mouse ve W,A,S,D ile oynanır. Mouse’nin sağ ‘click’ ile sağ kolu, sol ‘click’ ile de sol kolu kontrol edebilirsiniz.

Bir çok oyunda olduğu gibi klavyede bulunan W,A,S,D ile kontrol sağlanıyor. Bu kontrolleri isterseniz oyunun seçenekleri bölümünden değiştirebilme imkanınız var. Size verilen karakterin tasarımını, internetin koca arşivinden bulup edinebilirsiniz. Oyunu Steam ve çoğu oyun platformundan satın alabilirsiniz. Çoğu indirim fırsatlarında indirime düşen oyunlar arasında bu oyunu bulamanız çok zor olmaz.

Geliştirici No Brakes Games
Yayımcı Curve Games
Yayın Tarihi 22 Tem 2016
Platformlar Xbox One, Xbox X/S, PS 4/5, Android, Ios, PC, Nintendo
Metacritik Derecelendirme 70
Kullanıcı Puanı 7.5
Oynanış Süresi 6 Saat
İndirimli oyunlar
Steam İndirimleri #4 Human: Fall Flat 

Poly Bridge 2

Bazı bağımsız oyunlar vardır ki, eğlenceyi ve zorluğu ikisi bir arada olarak sunar. Sizi ne kadar zorlasa da, sizi ne kadar sinirlendirse de pes etmezsiniz, çünkü oynamak hoşunuza gidiyordur. Poly Bridge 2‘de tıpkı bu tarzda tatlı bir oyun. Poly Bridge 2; 28 Mayıs 2020’de çıkış yapmış, bağımsız simülasyon kategorisinde bir inşa etme ve bulmaca oyunu. Oyun içi görüntülere bakarsanız Poly Bridge 2‘yi sevmemeniz ve basit bulmanız gayet normal. Çünkü oyunu yalnızca görsellerden ibaret düşünürsek, elimizde köprü yaptığımız ve araçları karşıya geçirdiğimiz kolay bir oyun kalır. Ancak oynanış videolarına göz attığınızda ve daha önemlisi oyunu kendiniz denediğinizde aslında Poly Bridge 2‘nin basit bir köprü yapma simülasyonu olmadığını farkedeceksiniz.

Geliştirici Dry Cactus
Yayımcı Dry Cactus
Yayın Tarihi 28 May 2020
Platformlar Android, Ios, PC
Metacritik Derecelendirme 69
Kullanıcı Puanı 5.3
Oynanış Süresi 11 Saat
Steam indirimleri
Steam İndirimleri #5 Poly Bridge 2 

Borderlands 2

Borderlands 2‘nin hikâyesi önceki serinin devamı niteliğinde. Hikâye devam etmesine rağmen çok farklı bir noktada ilerliyor. Yani farklı bir haritadasınız, farklı karakterler var, aynı düşmanlar yok Mesela robotlar falan var. Tabi yine psikopatlar var, koca dev gibi askerler var.

Fakat oyun içindeki büyük canavar ve insan kapışmaları da çok fazla sayıda var. Oynanış süresi ise epey uzun diyebilirim. Bu da sizi oyunun derinlerine götürüyor bir anlamda. Hatta bazı zamanlarda gelip “arkadaş ben neredeydim, nasıl buraya kadar geldim” dedirtmesi çok uzun sürmüyor. Size tavsiyem bu oyunu oynarken görev listenizi takip ederek ilerleyin.

Geliştirici Gearbox Software
Yayımcı 2K
Yayın Tarihi 21 Eyl 2012
Platformlar Android, Ios, PC, PS 3/4, Xbox One/360, Nintendo
Metacritik Derecelendirme 89
Kullanıcı Puanı 8.2
Oynanış Süresi 30 Saat
Steam yaz indirimleri
Steam İndirimleri #6 Borderlands 2

S.T.A.L.K.E.R. : Shadow of Chernobyl

Çernobil faciasından yıllar sonra aynı ortamda ikinci bir patlama daha yaşanıyor ve ortalık çılgına dönüyor. Bir çok anormal olaylar falan yaşanmaya başlıyor ve radyasyon oranı yükseliyor. Bu bölgeye ”Zone” ismi koyuluyor. Zone’da ”artifact” denen değerli ve taşıyıcısına güçler sunan cisimlerin olduğu, üstüne üstlük Çernobil’in derinliklerinde de tercih ettiğiniz gibi dileği yerine getiren ”Wish Granter” adında bir şey olduğu söylentileri yayılıyor. Bunu merak eden askerler, eski askerler, suçlular, meraklılar, bilim adamları gibi bir çok insan buraya gizlice giriyor. Bu kişilere ise stalker denmekte. S.T.A.L.K.E.R. ise ”Scavengers, Trespassers, Adventurers, Loners, Killers, Explorers and Robbers” ın kısaltması.

Geliştirici GSC Game World
Yayımcı GSC Game World
Yayın Tarihi 20 Mar 2007
Platformlar Android, PC
Metacritik Derecelendirme 82
Kullanıcı Puanı 8.4
Oynanış Süresi 15 Saat
oyun indirimleri
Steam İndirimleri #7 S.T.A.L.K.E.R.

Ryse: Son of Rome

TPS türündeki Ryse, nefessiz aksiyon ve film gibi senaryosunu mükemmel grafiklerle bizlere anlatıyor. 3-4 kombo sonrasında exc kill ile öldürdüğümüz bütün barbarlardan kurtularak ilerlediğimiz oyunda bazen adamlarımızı yönetmemiz harika oluyor. Özellikle shield defense müthiş.

Oyunun tek eksiği belki de sürekli aynı şeyleri tekrara düşerek yaparak ilerlememiz olabilir ama bundan hariç pek dişe dokunur bir olumsuzluk görünmüyor. Tabii optimizasyon sorunları da hala var. Özellikle texture ayarıyla oynamanıza izin verilmiyor (Yine de sistem dosyasına girilecek ufak bir satır ile yapılabiliniyor), özetle iyi bir port olmamış ve Crysis serisinin aksine Yerli kardeşler bu oyuna Türkçe altyazı bile hazırlamamışlar. Ancak bunun yanında üstte de söylediğim gibi Ryse; en iyi senaryoya ve kurgulanmış ara sahnelere ait oyunlardan birisi.

Geliştirici Crytek
Yayımcı Crytek
Yayın Tarihi 10 Eki 2014
Platformlar Xbox One, PC
Metacritik Derecelendirme 61
Kullanıcı Puanı 6.8
Oynanış Süresi 7 Saat
Steam indirimli oyunlar
Steam İndirimleri #8 Ryse: Son of Rome

Dirt 4

Rally oyunu denilince oyuncuların aklına iki şey gelir; efsane Codemasters ve en az onun kadar efsaneleşmiş en popüler yarış serisi Dirt her ne kadar bugüne kadar bir sürü sağlam rakip çıksa da hiç biri kendisiyle boy ölçüşemedi. Ralli simülasyonu keyfini bizlere sunan seri yıllardan beri motorsporları hayranlarının vazgeçilmezi olmuştu. Seri 2007 yılına geldiği zaman isminin sonuna Dirt eklemişti.

Zamanla bu oynanışa da etkisi büyük olan “Dirt” vurgusu serinin önüne geçmeyi bildi. Şimdi seri Dirt serisi olarak anılmaya başlandı. 2011 yılındaki Dirt 3 oyununun takdir edilesi başarısının ardından serinin hız kesmeden devam edeceği aşikardı. Biz Dirt 4 beklerken ara dönemde Dirt 3: Showdown ve Dirt Rally oyunlarını çıkardılar. Ve beklenen gün sonunda geldi serinin dördüncü oyunu raflardaki yerini aldı.

Geliştirici Codemasters
Yayımcı Codemasters
Yayın Tarihi 9 Haz 2017
Platformlar Xbox One, PS 4, PC
Metacritik Derecelendirme 85
Kullanıcı Puanı 7.5
Oynanış Süresi32 32 Saat
dÜŞÜK SİSTEM GEREKSİNİMLİ OYUNLAR
Steam İndirimleri #9 Dirt 4

İlginizi Çekebilir: Hem Türkçe Hem de Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar Arayanlara 10 Oyun Tavsiyesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu