Haberler

GTA’nın Yayıncısından ‘Yüzüklerin Efendisi Oyunu’ Geliyor!

Yüzüklerin Efendisi evreninin son dönemde yine popüler olması, bu evrene ait yeni projelerin de peşpeşe ortaya çıkmasını sağlıyor. Bu başarılı yapımdan biri de Take-Two'dan gelecek bir oyun olacak.

Yüzüklerin Efendisi Oyunu bu sefer oyun dünyasında sahne alıyor. Daha fazla haber içeriğine ulaşmak için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

GTA’nın Yayıncısından ‘Yüzüklerin Efendisi Oyunu’ Geliyor!

Yüzüklerin Efendisi evreninin son dönemde yine popüler olması, bu evrene ait yeni projelerin de peş peşe ortaya çıkmasını sağlıyor. Bu başarılı yapımdan biri de Take-Two’dan gelecek bir oyun olacak.

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi evreninde geçecek dizisi Rings of Power, bununla beraber diziyi destekleyecek pek çok yapımla beraber geliyor. Bu yapımların arasında elbet ki video oyunları da yer ediniyor. Ve hatta Fortnite’a bile gelecek Yüzüklerin Efendisi güncellemesinden yeni detay ve bilgiler bugün gün yüzüne çıktı. Kısaca anlayacağınız, Yüzüklerin Efendisi şu sıralar popüler kültür gündeminde bulunmayı başarıyor.

Daha önce Yüzüklerin Efendisi filmleri için de çalışan Wētā Workshop’un interaktif oyun departmanından yapılan yeni açıklama ise oyun severlerin gönlünü kazanacak bir türden. Zira GTA serisini geliştiren Rockstar’ın sahibi Take Two Interactive’in gösterim kolu Private Division, duyurulan yeni Yüzüklerin Efendisi oyununun yayıncılığında önderlik edecek. Daha ilkin The Outer Worlds, Hades ve OlliOlli World şeklinde yapımlar da Division etiketiyle yayınlanmıştı.

Yüzüklerin Efendisi Oyunu

En Yeni Orta Dünya Deneyimi

Her ne kadar Wētā Workshop ismi çoğu kişiye yabancı olsa da, şirketin yapmış olduğu fazlaca başarı göstermiş işler bulunuyor. Yalnızca dijital üzerine çalışmayan firma, görsel efektler ve konseptler oluşturmada da başarısıyla biliniyor. Yeni Zelanda merkezli şirketin belki de en popüler işi ise Yüzüklerin Efendisi üçlemesi.

Firmanın interaktif oyun departmanının başlangıcında bulunan Amie Wolken, Private Division’ın web sitesine yaptığı resmi açıklamada “Yeni oyun hayranların daha ilkin oynadıklarından oldukça daha farklı” olacağını dile getirdi. Öte taraftan oyunun Orta Dünya’da geçeceği dışında elimizde fazla bir bilgi bulunmamakta.

Henüz Oyun Adı Belirsiz

Henüz bir adı olmayan oyunun erken geliştirme aşamasında olduğu belirtiliyor. Bu da net bir çıkış zamanı olmadığı anlamına geliyor. Yine de oyunun “Take-Two’nun 2024 mali yılında” çıkmasının beklendiği söylentiler arasında var. Take-Two’nun geçmişteki çalışmalarına baktığımız zaman oyunlarını birden fazla platformda satışa sunduğunu görüyoruz. Bu da oyunun bilgisayar dışında PS5 ve Xbox Series X/S için de oyunun gelebileceğine dair umutları beslemiş oluyor.

İlginizi Çekebilir: Rainbow Six Siege’in Yeni Operatörü Duyuruldu!

Yüzüklerin Efendisi evrenini mevzu alan ve farklı türlere ilişik pek oldukça oyun bulunuyor. Yeni oyunun ne biçim bir yapım olacağını elimizdeki bilgilerden yola çıkarak anlamak de pek olası gözükmüyor. Yüzüklerin Efendisi Oyunu türünü siz belirleyecek olsaydınız ne türden sim yapardınız?

Başa dön tuşu