Haberler

GTA VI Bekleyenlerine Müjde! GTA VI’nın Yeni Videoları Sızdırıldı

Oyun severler tarafından uzun zamandır merakla beklenen ve yapım aşamasında olduğu duyurulmuş olan GTA VI için yeni görüntüler sızdırıldı.

GTA Online’ın başarısının ardından bu yeni oyunu bir oldukça fazla ertelemiş olan Rockstar Games son resmi açıklamasında oyuncuları için oyunu duyurmuş ancak oyunun detayları hakkında hiçbir bilgi vermemişti. Ara ara farklı söylentiler ile karşımıza çıkmış olan oyun için en son Bonnie & Clyde temasında bir senaryo yazıldığının bilgisine ulaşabilmiştik. Fakat bu sabah saatlerinde GTA VI oyununa ait olduğu iddia edilen birçok sürpriz video sızdırıldı!

GTA VI’a Ait Olduğu İddia Edilen Yeni Videolar Sızdırıldı

Videoları gördüğümüz ilk anda her ne kadar sahte olduğunu düşünmüş olsak da olayın derinine bakıldığı zamanlarda ise çok büyük bir ihtimalle videolar doğruluk kazanmaktadır. Bir hacker tarafından ele geçirilmiş olduğu iddia edilen bu görüntüler ilk olarak GTAForums üzerinde ortaya yayınlanmıştır. Buradan 90 kısa video klip paylaşmış olan kullanıcının ardından bu videolar tabi ki sosyal medyada paylaşılıp oyun severler tarafından gündem olmaya başlamıştır.

GTA VI
GTA VI

Sızdırılan videoları incelemiş olduğumuz zamanda erken aşamaya dair olduklarını apaçık görmekteyiz. Videoların genelinde ekranda komutlar, animasyon hatları gibi değerler gözükmektedir. Videolarda daha önce sızıntılarda bahsedilmiş olduğu gibi bir erkek ve bir kadın oynanabilir karakteri ile birlikte Vice City benzeri bir atmosferin olduğu dikkatleri çekmektedir. Gördüğümüz bu durum daha önce gelen bilgileri doğruluyor diyebiliriz.

Oyunun GTA 5 ve RDR 2 grafik motorunu kullandığını göz önünde bulundurmuş olursak erken geliştirme aşamasındaki bir oyun için bu videolardaki görselliğin normal olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki videoların sızdırılmasının hemen ardından da doğruluğu konusunda oldukça büyük tartışmalar başlamıştır. GTA serisi hayranlarından bazı oyuncular videoların gerçek olduğundan emin bir haldeyken bazı oyuncular ise iyi hazırlanılmış bir sahte video operasyonu olduğunu iddia etmektedir. Eğer ki videolar gerçek ise Rockstar Games tarihinin en büyük sızıntılarından biriyle karşı karşıyayız demektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: GTA Online Yeni Abonelik Sistemi: GTA+ Nedir? GTA Plus Fiyatı Ne Kadar?

Diğer bir taraftan ise sektördeki güvenilir isimler de bu sızıntılar ile ilgili paylaşımlar yapmaya başladı. Jason Scherier gibi piyasada yer yapmış olan isimler videoların gerçek olduğunu doğrulamış durumda. Yayınlanan videoların oyunu merakla bekleyenler için iyi olduğu söylenirken Rockstar geliştiricileri için ise oldukça stresli bir dönemin başladığını söyleyebiliriz. Oyunun geliştiricisi Rockstar ve yayıncısı Take-Two ise sızdırılmış olan görüntüler hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Videolar doğru çıkması durumunda çok sert bir müdahale gelmesi beklenmektedir. İşte bu kadar olay olmayı başarmış olan görüntülerden bazıları:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu