Haberler

GTA 6 Görüntüleri İçin Beklenen Açıklama Rockstar’dan geldi!

Rockstar Games, geçtiğimiz günlerde sızdırılmış ve gündem olmuş GTA 6 video ve görsellerine ilişkin oyuncular tarafından merakla beklenen açıklamayı sonunda yaptı.

GTA 6 Oyun Ağına İzinsiz Girildi

Rockstar Games, oyun dünyasını derinden sarsmış olan Grand Theft Auto 6’nın video ve görsel sızıntılarının gerçek olduğunu atmış olduğu tweet ile doğruladı. Şirket, GTA 6 sızıntısına ilişkin “Yakın zamanda yetkisiz bir üçüncü şahsın yeni GTA oyununun erken geliştirme görüntüleri dahil, gizli bilgilere yasadışı bir şekilde eriştiği ve sistemlerimizden gizli bilgileri indirmiş olduğu bir ağ saldırısına maruz kaldık.” sözlerini içerisinde barındıran bir doğrulama açıklamasında bulundu.

GTA 6 görüntüleri bir hacker tarafından ele geçirilmiş ve bu paylaşımı yapan kişi “Yakında daha fazla veri paylaşabilirim, GTA 5 ve 6’nın kaynak kodu ve GTA 6 test sürümü de elimde.” sözleriyle GTAForums üzerinden paylaşımını yapmıştı. İlk başlarda oyuncular her ne kadar ikiye bölünmüş olsa da bir kısmı görüntüleri yalanlayıp bir kısmı doğruluğuna inansa da sonrasında gelmiş olan açıklama ile sızdırılan görsel ve videoların gerçek olduğu doğrulandı ve görüntülerin henüz bitmemiş görüntüler olduğu da ortaya çıkmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: GTA Vice City Hileleri – Oyun Hileleri

Rockstar, “Bir sonraki oyunumuzun herhangi bir detayını sizinle bu şekilde paylaştığımız için büyük hayal kırıklığına uğradık. Grand Theft Auto oyunu üzerindeki çalışmalarımız planlandığı gibi devam edecek ve siz oyuncularımıza beklentilerinizi gerçekten aşan bir deneyim sunmaya her zamanki gibi kararlıyız.” sözleriyle yapmış olduğu açıklamasına devam etti.

Sızdırılan Görüntüler Kaldırıldı

GTA 6 sızıntısının ardından oyunun Vice City’de geçeceği ve Bonnie & Clyde’dan ilham alınan bir soygun hikayesi olacağı öğrenilmiş oldu. Rockstar sahibi Take-Two, sızdırılmış olan GTA VI görüntülerinin internetten kaldırılabilmesi için DMCA talebinde bulundu. Yapılan talep üzerine GTAForums görüntüleri siteden kaldırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu