Haberler

GTA 5 ve Red Dead Redemption 2 Artık Güncellenmeyecek

Rockstar Games’den oyun severleri üzecek bir haber geldi. Yayıncısı konumunda bulunduğu GTA Online, GTA 5 ve Red Dead Redemption 2 oyunları için bir daha güncelleme desteğinin olmayacağını resmi olarak açıkladı.

Rockstar Games, çıkışından bu yana üzerinden yıllar geçmesine rağmen halen daha satış rekorları kırmaya devam ettiği iki klasiğine veda kararı aldı. Amerikalı oyun devi yaptığı açıklamada, GTA 5 ve Red Dead Redemption 2 için güncelleme desteğinin bundan sonra olmayacağını duyurdu.  Bunların yanı sıra bundan sonra GTA Online için de herhangi bir içerik güncellemesinin yayınlanmayacağını açıkladı. Dikkat çeken bu adım, oyun severlerin aklında GTA 6‘nın çıkış tarihi yaklaştı mı? sorusunu oluşturdu.

İlk olarak 2013 yılında piyasaya sürülmüş olan Grand Theft Auto V, çıkışının üzerinden neredeyse 10 yıllık bir zaman geçmiş olmasına rağmen hala Rockstar’a büyük paralar kazandırmaya devam ediyor. Yıllar içerisinde birçok kez yeni nesil güncellemesi almış olan ve tam üç konsol jenerasyonu görme başarısına ulaşmış oyun, bugüne kadar 170 milyonun üzerinde kopya sattı.

GTA 5 ve Red Dead Redemption 2
GTA 5 ve Red Dead Redemption 2

GTA 5 ve Red Dead Redemption 2 İçin Güncelleme Desteği Kesildi

Şimdiye kadar almış olduğu içerik güncellemeleri sayesinde sürekli yaşayan ve oldukça geniş kitlelere ulaşmış bir oyun olan GTA 5, serisinin sonraki macerasını görene kadar popülaritesini koruyabilecektir.

 

175 kez Yılın Oyunu ödülü ve 250 kez tam puan değerlendirmesi alma başarısına ulaşmış olan Red Dead Redemption 2 ise ilk olarak 2018 yılında konsollar için piyasaya sürülmüştür. Şimdiye kadarki en büyük oyun lansmanlarından birine imza atmayı başarmış olan Rockstar klasiği, Ağustos 2022 itibarıyla dünya çapında 45 milyon adet satmıştır. Hatta oyun son üç yılda ABD’de en çok satan ikinci oyun konumuna ulaşmıştır.

GTA 5 ve Red Dead Redemption 2
GTA 5 ve Red Dead Redemption 2

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: GTA 6’da Bazı Detaylar Sızdırıldı!

Oyunların tüm bu başarısına rağmen Rockstarın yapmış olduğu bu hamle tüm oyun severleri şaşkına çevirmiş ve GTA 6 bekleyenlerine çıkış tarihi için umut ışığı niteliğinde olmuştur.

Başa dön tuşu