İncelemeler

Grand Theft Auto 6’da Birden Fazla Oynanabilir Karakter Olması İçin 10 Neden

GRAND THEFT AUTO 6 NEDİR?

GTA 6, açılımı Grand Theft Auto 6 (Büyük otomobil hırsızlığı) olan oyun, Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games’ in 17 Eylül 2013 tarihinde yayımladığı açık uçlu aksiyon-macera tarzı bir video oyunudur.

Grand Theft Auto V, GTA serisinde birden fazla oynanabilir karakter içeren ilk oyun olmuştu. Michael, Franklin ve Trevor arasındaki farklılıklar ise bu üçlünün etkileşimini oldukça eğlenceli hale getirmişti. Oyunda birden fazla oynanabilir karakterlerin olmasının faydaları dikkatleri üzerine çekmektedir.

Bu faydalardan 10 tanesinin ne olduğuna gelin birlikte bir göz atalım..

  1. GENİŞ HİKÂYE HAVUZU:

Grand Theft Auto V’ te üç farklı ana karakter olduğu için sadece bu karakterlerin kesişimini değil bu üç karakterin kendi kişisel hikâyelerini de deneyimleyebiliyoruz. Kurtlar sofrasında hayatın tokatını yemiş Michael’ın ailevi sorunlarından, çete çocuğu Franklin’in hayatına geçmek, oyunun hikâyesini oldukça büyütüyor.

  1. FARKLI SENERYO İMKÂNLARI:

Oyunda üç farklı karakterin yer alması, canlandırdığımız karakterlere göre karşımıza çıkacakları değiştiriyor. Mesela otun yasal olmasını isteyen eleman, Barry’den malzemeleri aldıktan sonra gördüğümüz halüsinasyonlar her karakterde farklılıklar göstermektedir. Veyahut Michael ile uzaylıları alt ederken, Trevor ile palyaçolarla uğraşıyoruz.

  1. HIZLI SEYAHAT:

Grand Theft Auto V, GTA serisine hızlı seyahat imkânı getiren ilk oyun olmuştur. Fakat bu hızlı seyahat etme diğer oyunlardakinden biraz fazla bir şekilde bize sunulmuştur. Diğer oyunlarda belli bir yere gitmemiz için bize sunulan bu imkan bu oyunda bundan ziyade seçtiğimiz karakterin olduğu yere daha az efor sarf ederek gitmemize imkan sağlamak için bizlere sunulmuştur.

  1. KARAKTERLERİN FARKLI ÖZEL YETENEKLERİ:

GTA V’ te ana karakterlin her birinin kendine has özel yetenekleri vardır. Örneğin Michael ve Franklin’ in zaman yeteneği vardır. Michael nişan alırken zamanın hızını ayarlayabiliyor zamanı yavaşlatabiliyorken Franklin ise araba kullanırken zamanı yavaşlatma yeteneğine sahiptir. Trevor ise onlardan daha farklı bir yetenek olan savaş esnasında daha az hasar alma yetisine sahiptir.

Grand Theft Auto 6 birden fazla karakter

  1. ZARAR GÖRMEMEK İÇİN KARAKTER DEĞİŞTİRME OLANAKLARI:

Savaş esnasında kaçısın olmadığını anladığınız o anda değerlendirebileceğiniz bu imkân sayesinde savaşlardan daha az hasarla kurtulabilmeniz size sunulan en güzel özelliktir.

  1. KARAKTERLERİN ETKİLEŞİMİ:

Grand Theft Auto V’ teki karakterler, daha önceden de belirttiğimiz üzere oldukça farklı yaşam hikâyelerine sahip birbirinden oldukça farklı kişilerdir. Karakterlerin bu eşsizlikleri ve ayırt edilebilirlikleri oyunu tercih eden oyuncuya oldukça farklı ve sıkılmayacağı bir oyun imkânı için ortam hazırlamaktadır. Bu imkân ile karakter değiştirme özelliği birleştiğinde ise oyuncuya sadece keyifli anları yaşamak kalıyor.

  1. KARAKTER ÖZELLEŞTİRME SEÇENEKLERİ:

GTA V, karakter özelleştirme konusunda oldukça zengin imkânlar sunmuş bir oyundur. Bunu özellikle de Grand Theft Auto online’ da da gözler önüne sermişlerdir. Böylesine zengin bir karakter özelleştirme özelliği bu üç karakterle birleştiğinde ise bizlere oldukça güzel ve özgün bir oyunun kapıları açılmış oluyor.

  1. FARKLI EVLER:

Grand Theft Auto V’ teki karakterlerin evleri, bizlere karakterler hakkındaki ince detayları ve ilginç bilgileri veriyor. Michael’ in zengin üst düzey malikânesi, Trevor’ ın tıpkı yaşamı gibi dağınık evi oyunun detay seviyesini bir hayli arttırıyor.

  1. ÇOK DAHA FAZLA ARABA SEÇENEĞİ:

Oyunda üç karakterin her biri en az bir arabaya sahiptir. Fakat araba sayısını arttırmak istediğimiz zamanda ise bu imkânın da bizlere sağlamış olması bu oyun için bir başka artı puan olmuş oldu.

  1. SOYGUNLAR:

Grand Theft Auto V’in en vazgeçilmez işlerinden biri şüphesiz ki soygunlardır. Bu soygunlar esnasında en kritik anlarda karakter değiştirmek ise bu oyunun deneyimini bir üst seviyeye çıkartmamızı sağlayan en güzel özelliklerdendir.

İlginizi Çekebilir: Hayran Yapımı Gta Vice City Remake 

Kaynak
Onedio
Başa dön tuşu