Haberler

God of War Ragnarok’da Kesinlikle Bilmeniz Gerekenler

Sony, beklenen God of War Ragnarok için resmi bir çıkış zamanı deklare etti.

God of War Ragnarök Hakkında Kesinlikle Bilmeniz Gerekenler listesi! Sevilen 2018 God of War’ın devam oyunu olan God of War: Ragnarok için çıkan birçok söylentiden sonrasında Sony, beklenen oyun için resmi bir çıkış zamanı deklare etti. Oyun, Eylül 2020’de resmi olarak geliştirilme ve yenileme aşamasında olduğunu duyurmuştu. Ancak o zamandan bu yana oyunun çıkış zamanı devamlı olarak ertelenmişti.
God of War: Ragnarok’ta bizleri nelerin bekleyeceğiyle alakalı sıkı bir araştırma yaptık. Çıkış zamanı, yeni fragmanlar ve daha fazlası dahil olmak üzere God of War Ragnarok hakkında bilmeniz ihtiyaç duyulan her şey burada!

God of War Ragnarok’da Kesinlikle Bilmeniz Gerekenler

 

 

God of War: Ragnarok Çıkış Zamanı ve Yayınlanacağı Platformlar

God of War Ragnarok Hakkında Kesinlikle Bilmeniz Gerekenler de ilk olarak geliştirici Sony Santa Monica studios, God of War: Ragnarok’un resmi olarak 9 Kasım 2022‘de PS5 ve PS4 platformlarına hususi olarak piyasaya sürüleceğini duyurdu. Oyun, tek kişilik açık dünyaya sahip bir aksiyon-macera içeren RPG oyunu olacaktır.

Başlangıçta oyunun 2021 senesinde çıkması planlanıyordu. Ancak oyun daha sonra pandemideki kısıtlama nedeniyle 2022’ye ertelendi. Oyun PS5 ve PS4’e hususi olsa da 2018 God of War benzer biçimde yeni oyununda sonradan PC’ye gelmesi planlanıyor. Çünkü Sony son zamanlarda çıkan haberlerde, Playstation konsollarına özel oyunlarının minimum yarısının 2025 yılına kadar mobil ve PC platformlarında da yayınlamayı planladıklarını duyurmuştu.

God of War Ragnarok Hakkında Kesinlikle Bilmeniz Gerekenler

Oyunun Hikayesi ve Oynanışı

Ragnarok, bir devam oyunu olacağı için bu başlıkta 2018 God of War hakkındaki spoilerlar bulunacak.
Yeni oyunun konusunda ana karakterlerimiz Kratos ve Atreus, dünyayı sona erdirecek Ragnarok kehanetini (İskandinav mitolojisinde bir çeşit kıyamet) durdurmaya çalışırken ve Asgard kuvvetlerine karşı bir muharebeye hazırlanırken aynı zamanda cevaplar aramak için İskandinavya topraklarında Dokuz Diyarın her birine seyahat edecek.Yani God of War: Ragnarok ancak Atreus ve Kratos’un ilişkisini genişletmekle kalmayacak, bununla birlikte ortam açısından da genişleyecek.

Resmi fragmanda Kratos benzer biçimde İskandinav diyarının Savaş Tanrısı olan Tyr’ide görüyoruz. Kratos ve Atreus, Ragnarok’u durdurmak için yeni arkadaşlar arıyor ve Tyr’in bunlardan biri olması planlanıyor. Fragmanda ek olarak Thor’un kahramanlarımızın evini ziyaret ettiğini de gördük. Özetle yeni oyunda mücadelerden birini Thor’a karşı vermemiz bir ihtimal gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir: Yunan Mitoloji Konulu 9 Muhteşem Oyun | God of War’dan Assassin’s Creed Odyssey’e

Son olarak oyunun resmi çıkış tarihinin duyurulduğu ”Baba ve Oğul” fragmanı çok kısaydı sadece eğer tahminler doğruysa görülen dev kurdun ”Fenrir” olacak. Görüntülerde Fenrir düşman olarak gözüküyor şeklinde olsa da dev kurdun, Kratos ve Atreus’un yoldaşlarından biri olacağı düşünüyoruz.

God of War Ragnarok Hakkında Kesinlikle Bilmeniz Gerekenler

God of War: Ragnarok Ön Sipariş Bonusu ve Sürümleri

Ön Sipariş Bonusu

Öncelikle, ön sipariş bonusunu ele alalım. Eğer God of War: Ragnarok’un herhangi bir sürümünü ön sipariş verirseniz, bu iki bonusu alabilmek için bir kupon kodu alacaksınız:

Kratos için Risen Snow Zırhı ve Atreus için Risen Snow Tunik.

Standart Sürüm (699 TL)

Standart Sürüm, oyunculara pek bir bonus sunmuyor. Bu sürümü ön sipariş verenler, yukarıda belirttiğimiz ön sipariş bonuslarına ve oyuna PS4 veya PS5’te haiz olacaklar. Oyunun PS4 sürümünü sipariş ederseniz ve hemen sonra PS5’e yükseltmek istediğinize karar verirseniz, bu size ek tutara mal olacak.

Digital Deluxe Sürümü (789 TL)

Oyunun Digital Deluxe Sürümü, bonuslar mevzusunda Standart Sürümden daha fazlasını sunuyor. Bu bonuslar aşağıdaki gibidir:

  • PS4 ve PS5’te tam God of War Ragnarök oyunu
  • Kratos Darkdale Zırhı
  • Atreus Darkdale Kıyafetleri
  • Darkdale Bıçakları (Kaos Bıçakları için kostüm)
  • Darkdale Balta (Leviathan Baltası için kostüm
  • Resmi God of War Ragnarok Dijital Film Müziği
  • Dark Horse Dijital Mini Sanat Kitabı
  • Avatar seti
  • PlayStation 4 Teması

God of War Ragnarok Hakkında Kesinlikle Bilmeniz Gerekenler incelemenin sonuna geldik. Bir sonraki yazıya dek görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu