HaberlerPS/XboxTeknoloji

Game Pass’e Rakip Geliyor: Sony Spartacus

Şimdilik 'Spartacus' kod adlı bu hizmet Playsation’ın var olan bütün abonelik sistemlerini birleştirecek

Sony Spartacus kod adlı sistemini Game Pass’in muadili olarak piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Bloomberg’ten gelen haberlere göre Sony, fiyatı 10, 13 ve 16 dolar olacak üç paketli abonelik hizmetini bu hafta duyurmayı planlıyor. Şimdilik adı Spartacus olan bu hizmet, hali hazırda var olan Playstation Plus ve Playstation Now’ın da muadili, bütünleşik yapıda yepyeni bir sistem olacak.

Sony Spartacus Paketleri

En küçük Sony Spartacus paket Playstation Plus’daki gibi oyunların online özelliklerini deneyimleyebilmemize imkân sağlayacak ve aylık olarak bedava oyunlar verecek; ortanca Sony Spartacus paket ise içinde indirebileceğimiz 300’e yakın oyunun bulunacağı bir kütüphaneye sahip olacak. En kallavi Sony Spartacus pakette PS1, PS2, PS3 ve PSP oyunları ve de özel demolar bulunacak; ek olarak bu oyunları stream ederek oynamak mümkün olacak. Ama maalesef ki Sony Spartacus’de, Game Pass’de olduğu gibi exclusive oyunlar çıktığı gün bu sisteme dahil olmayacak; en azından şimdilik.

Sony Spartacus

Şimdi, Sony böyle büyük bir hizmet duyurmaya hazırlanıyor ise Playstation Now’da olduğu gibi sadece birkaç ülkenin kullanımına açık bir hizmet olmayacaktır diye tahmin ediyorum. Bu da bizim gibi oyun satın almanın her geçen gün daha zor hale geldiği coğrafyalar için çok iyi bir haber olabilir. Halihazırda Game Pass ve Geforce Now gibi sistemler oyun oynamayı hobi edinmiş bizler için daha ulaşılabilir hale getiriyorken bir de Playstation tarafının bu işe girmesi çok mutluluk verici bir haber. -Tabi bu hizmetin fiyatı Türkiye şartları için uygun olursa-

İşe biraz daha genelden bakacak olur isek; Sony baya geç kaldı arkadaşlar. Şu zamana kadar elinde bulunduğu güçlü IP’lere güvenerek bu toplara pek girmedi; ama Microsoft’un ofansif satın alım politikası oradan da kıstırmaya başladı Sony’i. Önemli oyunlarını PC’ye çıkarmak gibi ufak tefek hamlelerle canlılık belirtileri gösterdiler bu zamana kadar; fakat yetmez. Microsoft gümbür gümbür geliyor bile diyemiyorum çünkü bu iş gelmeyi gitmeyi geçeli çok oldu. Oyun dünyasında abonelik hizmeti sunmak artık bir gerçek, bakalım Sony bu gerçeği ne kadar benimsemiş olacak.

Kaynak
Eurogamer HaberiGamespot HaberiIGN HaberiBloomberg Haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu