Haberler

Football Manager 2023 de Bir Yeni Özellik: Telefonlara İlk Kez 3D Maç Özelliği Geliyor

Football Manager 2023’ün mobil versiyonun da bir ilke imza atılacağı duyuruldu.  FM23 Touch versiyonu Apple Arcade’e geliyor ve bununla birlikte iPhone’a ilk kez 3D maç özelliği de gelmiş olacak.

Sports Interactive geçtiğimiz günlerde bir çok oyuncusunun sabırsızla beklediği Football Manager 2023’ün mobil versiyonu hakkında yeni haberler duyurdu.

Football Manager’ın Touch sürümü bu sene mobil cihazlarına tekrardan geri dönüyor. Mobil cihazlar için FM 23 Mobile ve FM 23 Touch isminde iki farklı versiyon olarak yayınlanacaktır. FM 2023 Touch versiyonu mobilde sadece Apple Arcade’e özel olarak çıkarılacağı duyuruldu. Bu versiyon yalnızca iPhone, iPad, Mac ve Apple TV cihazları için yayınlanacaktır. Ve tabiki gelenek bozulmadan Nintendo Switch’e de gelecektir. Android kullanıcılarının ise Touch versiyonunu deneyimleyebilmesi için gelecek seneleri beklemesi gerekecektir.

Football Manager 2023 iPhone’a 3D Maç Özelliğini Getiriyor

Yayınlanacak olan FM 23 Touch versiyonunda 3D maç motoru bulunmaktadır. Oyunun bu özelliği sayesinde iPhone kullanıcıları ilk kez 3D maç motoruyla FM deneyimi doyasıya yaşayabilecektir.

Football Manager 23 Touch, 3D maç motorunun yanında bilgisayardaki FM deneyimine en yakın deneyim sizlere sunmasıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir. Oyun içerisinde 120’inin üzerinde ligi barındırmaktadır. Taktik seçenekleri, senaryolar, yapay zeka ve seçenek sayısı açısından FM 23 Mobile’a kıyasla daha gelişmiş özelliklere sahip olduğu görülmektedir. FM 23’ün yeni özellikleri hakkındaki detaylı açıklamalar Ekim ayında yapılacağı duyuruldu.

FM 23 Ne Zaman Çıkacak?

Football Manager 2023 tüm platformlar için 8 Kasım 2022 tarihinde yayınlanacağı duyuruldu. PC için ön siparişini vermiş olan kullanıcılar, iki hafta önce Beta sürümünü oynayıp deneyimleme imkanına sahip olabilecekler. Xbox Game Pass’in konsol kütüphanesine ilk gün eklenecek olan oyun PC kütüphanesine ise sonraki aylarda eklenecektir.

Football Manager 2023
Football Manager 2023

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: eFootball PES 2021 Sistem Gereksinimleri

Football Manager 2023 de UEFA Şampiyonlar Ligi lisansı Alındı

Football Manager 2023’te UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, UEFA Konferans Ligi ve UEFA Süper Kupa turnuvalarına lisanslı bir şekilde yer verilecektir. Oyun içerisinde turnuvaya dair gerçek maç grafikleri ve gerçek turnuva formatı kullanılacağı açıklandı. Çalmaya başlayacak olan Şampiyonlar Ligi müziği ile birlikte tüylerimiz diken diken olacak gibi gözüküyor.

FM 23 Hangi Platformlar İçin Yayınlanacak?

  • FM 23: PC, Mac
  • FM 23 Console: Xbox Series S, Xbox Series X, PS5
  • FM 23 Touch: Nintendo Switch, iPhone, iPad, Mac, Apple TV
  • FM 23 Mobile: iOS, Android

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu