Haberler

FIFA 23 Ultimate Team (FUT) Fragmanı Yayınlandı!

Yeni FIFA 23 Ultimate Team Oynanış Videosu Geldi! İşte Moddaki son yenilikler:

FIFA Ultimate Team (FUT), FIFA 09 ile beraber seriye katılmıştır. Kısa bir sürede popüler bir hal almayı başarmış olan bu mod, artık hem EA ve EA Sports hem de oyuncular için vazgeçilmez bir hale ulaşmayı başarmıştır. Youtube içerisinde en çok ilgi çeken içeriklerin arasında FIFA Ultimate Team videolarının ahtrı sayılır bir yeri varken, Amerika menşeli yayıncılar da her yıl bu mod üzerinden güzel derecede paralar kazanabilmektedirler. Bugün yayınlamış olan yeni fragman ise, bizlere FIFA 23 FUT modu ile ilgili yeni detayları vermiştir.

FIFA 23 Ultimate Team FUT Modu Detayları Paylaşıldı

EA Sports tarafından yayınlanmış olan FIFA 23 Ultimate Team fragmanı ile birlikte eş zamanlı olarak ortaya detaylarla modu oynamanın ve ödüller kazanmanın yeni yolu olarak FUT Anları deneyiminin olacağı söylenmiştir. Oyunda eğlenceli ve çeşitli meydan okumalar ile karşılaşacağımız ve kısa senaryolara odaklanılmış bir şekilde ilerlenileceği duyurulmuştur. Bunların yanı sıra, FUT Stars adı altında ve Moments Star Gallery üzerinden eşyalar ve paketler ile takas edebileceğimiz yeni bir oyun içi kredi tipinin de imkanının verileceği duyurulmuştur.

Oyuna her bir an’a, kendi içinde farklı bölümlerden oluşan bir hikaye seçerek başlıyorsunuz. Oyunu oynamaya başladığımızda ilk bölüm açık olacak şekilde başlama imkanına sahip oluyoruz ama bir sonraki bölümü açabilmek için belirli miktarda “FUT Stars” kazanmamız gerekecekmiş. Her bir hikayenin içinde sezonluk temalar, FUT senaryoları ya da futbolun geçmişine veyahut günümüzde gerçekleşmiş gerçek etkinliklere dayalı olacağı söylenmiştir. Bazı hikayelerin limit kuralı olup zamanı geçmeden bitirmemiz gerekecekken, bazıları ise FIFA 23 Ultimate Team süresince oynanabilecekmiş.

FIFA 23 Ultimate Team
FIFA 23 Ultimate Team

Anlar içerisinde birden üçe kadar farklı meydan okumalar olacağı ve bunları tamamlamamızın gerekeceği söylenmiş bu meydan okumalar karşılığında ise FUT Stars kazanarak ödüllendirileceğiz. Her bir meydan okumanın belirli bir başlama noktası olacak kimi serbest vuruşa, kimi taca, kimi ise atak ya da savunma anına denk geleceklermiş. Hatta, bu anlar’ ı sonradan tekrar oynayabilmemiz ya da meydan okumaları tamamlayamamamız durumlarda tekrardan deneyebilmemize imkan tanınacağı söylenmiştir.

Bazı anlar özellikle belirli oyuncuları kullanmanızı gerektirecekmiş. FUT Star Gallery üzerinden bazı zamanlarda  ödünç olarak sunulacak olan bu oyuncuları, hiçbir bir kredi harcamadan temin ederek, takım gereksinimini rahatlıkla karşılayabilme imkanına sahip olunacaktır.

FIFA 23 ile Kimya Sistemi de Yenileniyor!

Oyunda “Genel Takım Kimyası” nın kaldırılmasından sonra odak noktası artık ilk on birinizde yer alan bireysel olarak her bir oyuncunuz olacaktır. Her bir oyuncunuz üç kimya puanı kazanabilecek ve bu noktada, ilk on birinizdeki her bir oyuncunun Kimya puanını belirlemede etkili olacak olan Tercih Edilen Pozisyon, Kimya Eşiği ve Menajer Ödülü olmak üzere üç faktör bulunacaktır.

Bir oyuncu Tercih Edilen Pozisyonunda ise Kimya puanı kazanabileceği ve sisteme katkıda bulunabileceği söylenmektedir. Aksi takdirde ise, sarı bir ünlem işareti ile belirtilecek ve FUT Eşya Özellikleri geçerli olacakmış. Bronz, Gümüş ve Altın gibi temel oyuncular için bir Tercih Edilen Pozisyon’u ve üç Alternatif Pozisyon’u olacak ve bu pozisyonlar, FIFA 23 Ultimate Team çıktığı zaman tüm temel oyuncular için ayarlanmış olarak gelecektir. TOTW (Haftanın Takımı) gibi canlı mücadelelerde yer almış olan oyunculara da daha fazla takım oluşturma seçeneğini sunmak için yeni bir Tercih Edilen Pozisyon ve Alternatif Pozisyon verileceği söylenmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: FIFA 22 Ultimate Team’de Flashback Isco SBC Nasıl Tamamlanır?

FIFA 23 Ultimate Team
FIFA 23 Ultimate Team

Herhangi bir futbolcunuzun pozisyonunu değiştirmek istediğinizde, tek kullanımlık eşya ile alternatif pozisyonlardan herhangi bir tanesine geçiş yaptırabileceksiniz. Bu şekilde yaptığınız zaman bir önceki pozisyonunuz boşalmış olacağı için Alternatif Pozisyonlar listesine geri dönecektir.

EA Sports tarafından açıklanmış olan bir diğer detaylar ise, ICON’ların ve Yaya Toure, Park Ji-Sung, Claudio Marchisio, Ricardo Carvalho ve dahası ekleneceği kahramanların, tercih edilen pozisyonda yer almaları durumunda ise takımın geri kalanının kim olduğu fark etmeksizin tam bir kimyası olacağı söylenmiştir.

Son olarak, yeni Kimya sistemiyle yeni takım oluşturma, meydan okumaları, ek hedefler, canlı FUT Friendlies, çapraz platform, eşleşme ve modlar, transfer pazarı, liderlik tablosu, FUT Stadyum ve dahası da bizleri oyun içerisinde bekleyecektir.

Başa dön tuşu