İncelemeler

Far Cry 6 İncelemesi

Heyecan, kaos, özgürlük mücadelesi ve daha fazlası… İşte karşınızda Far Cry 6!

Avantajlar:

  • Ana karakteri görmek, karakterin ön planda olması.
  • Edindiği kültürü çok iyi ve detaylı yansıtması.
  • Çeşitli aktivite seçeneği, keşfedilecek gizemli bölgelerin olması.

Dezavantajlar:

  • Diğer serilerin devamı niteliğini taşıyor.
  • Karakter için özelleştirme yok.

Far Cry 6 Fiyatı:

PlayStation 4 ve PlayStation 5 : 284,50 TL (%50 indirimli)

Xbox: 600,00 TL

PC: 269,00 TL

Far Cry 6, sizleri savaş tankları, ani silahlı çatışmalar, horoz dövüşü, çeteler arası bitmek bilmez kavgalar, hayatta kalmak için başka diyarlara gidip yeni bir yaşam kurma mücadelesini, kısaca geniş çaplı bir kaosun içine bırakır. 

Far Cry 2004 yılında hayatımıza girdi ve diğerlerine göre Far Cry 3 serisi bir başlangıç yaparak ondan sonraki serilerin konularına öncülük ediyor. 

 

Oyunun temel yapısı az çok kötü yönetim yüzünden eli kolu bağlı olan halk ve ana karakter bizlerin de bu düzene dur deyip, mahalleleri, karakolları ve bölgeleri temizleyip hem yerleri hem de halkı özgürleştirmeye çalışıyoruz.

Karayipler’in tropik ve doğal güzelliklere ev sahibi olduğu Yara ile tanışıyoruz. Diğer serilerde olduğu gibi yine kötü bir karakterimiz var. Fakat bu seferki karakterimiz diğer platformlardan tanınmış biri.

“El Presidente” lakaplı Anton Castillo, Yara’nın eski mutlu ve güzel günlerine dönmesi amacıyla ordu ve polis teşkilatı gibi birçok kurum ve kuruluşu kendi emrine çekmiştir, kanser tedavisinde kullanılacak olan tütünün hızla büyümesi için püskürtülen toxin yüzünden tarla çalışanları dahil, tüm halk yavaş yavaş yok olmaya başlar. 

far cry 6 fiyatı

Unutmadan karakter özelleştirme yapılmıyor demiştik, saç, sakal, renk, kaş, göz gibi özelleştirmeli seçimler yok. Yani sadece kadın olarak Dani ve erkek olarak Dani diye iki seçim şansı var. 

Diğerlerinin aksine ana karakterimizi sık sık görebiliyor ve Far Cry 5’in aksine Far Cry 6’da Dani’nin bolca diyaloglarına şahit oluyoruz. Bu da ana karakter ile hem görsel hem de işitsel olarak bir bağ oluşturmamızı sağlıyor. 

far cry 6 türkçe yama

Anton Castillo bu yükselme, inatçılığı ve refaha erme hırsı yüzünden Yara devriminin oluşmasına zemin hazırlıyor. Baş kötümüz Anton Castillo’nun oyun dünyasında konuşulma sebebi de film ve dizi sektöründe kendisini görmemizdir. Efsanevi dizi olarak anılan Breaking Bad dizisinde “Gustavo Fring” karakteriyle akıllarda kalmayı başarmıştı. 

Oyunda gerilla olarak rol aldığımız için sadece bir tabanca ile görevleri yapmak veya yolculuğa çıkmak çok riskli olur. Kesinlikle silahlanıp teçhizatlanmak şart. Gelişim ağaçları kalkıp yerine rütbe gelmiş. Rütbenize göre donanım belirleniyor. Aynı zamanda oyun başlangıcında sahip olduğunuz düşük seviyeli silahı ilerleyen bölümlerde de rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. 

 

far cry 6 ps4

 

Yine Far Cry 5’te olduğu gibi belli noktalarda araçları çağırabiliyorsunuz bu sefer fakat klasik arabalar ve birçok noktadan çağırabilinen atlar mevcut. Büyük gerilla kamplarında açılan 3. şahıs kamera özelliği ile karakterimizi kanlı canlı biçimde görebiliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yeni Need For Speed’e ‘Anime’ Eklentileri

Latin kültürü ve müzikleri ilginizi çekiyorsa Far Cry 6 buna biçilmiş kaftan. Bölgede bulunan halkın İspanyolca konuşmasının yanında radyolarda çalan güzel, eğlenceli, hareketli ve rahatlatıcı Latin müziklerini sık sık dinleme şansına sahipsiniz. 

Sonuç olarak Far Cry 6 sizleri büyük bir heyecana ve kaosun merkezine götürmeyi başarıyor. Gerek silah ve donanım özelliklerinin çeşitliliği, gerek hikayenin akıcılığı ve gerek grafiklerin muntazam işlenmesiyle Far Cry 6’yı oynadığınız için bizce pişman olmayacaksınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu