İncelemeler

Epic Games Ücretsiz Oyunu Riverbond: Bir Farklı Eğlence Dünyası 2022

 

Epic Games’in kısa süreliğine ücretsiz olarak oynama imkanı sunduğu Riverbond oyununu gelin hep birlikte inceleyelim.

2019 yılında Cococucumber tarafından geliştirilip yayınlanan aksiyon-macera türünde eğlenceli bir oyundur Riverbond. 

Nintendo, PlayStation 4, Xbox One ve Windows platformlarında rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Piksel piksel görünüme sahip, sevimlilik ve eğlence konusunda tam puan almayı başaran Riverbond, kaydetme özelliği bulunmayan bir oyundur. 

 

Minecraft ve biraz da atari hissiyatı veren bir oyun diyebiliriz. Oyunun pikselliğini görür görmez akla direkt Minecraft geliyor. Her yenilgi sonrası en baştan başlaması da atari oyunlarının bitmek bilmez mücadelesini hatırlatıyor. 

Oyuna başlarken 9 farklı bölüm sonu canavarının seçimini size bırakıyor. İçlerinden birini seçmenizle birlikte her bir bölümde o canavara bir adım daha yaklaşıyorsunuz. Herhangi bir zaman yarışı söz konusu değil, yandığınız zamanda da kazandığınız öğeler ve puanlar aynen kalıyor, yani sıfırlanmıyor. 

riverbond özellikleri

Belli süre sonra sinir bozucu olabilecek bir kısım varsa o da her yandığınız seferde oyun sizi başladığınız noktaya gönderiyor ve tekrar baştan başlıyorsunuz, yendiğiniz düşmanlar ve açtığınız sandıklar-hediyeler sıfırlanmıyor neyse ki. Yani yandığınız yerden devam etmiyorsunuz. Fakat her bir yenilgide oyun bir ceza vermiyor, bu da işin güzel kısmı.

Bazı bölümlerde ardı ardına yanabiliyorsunuz. Bunun yanında oyunda bazen silah ve kıyafet-deri hediye eden sandıklar gizlenmiş durumda. Yani alanın en köşesinde birkaç taş yolu görüyorsanız, kesinlikle gidin, çünkü bazı sandıklar orada saklı olabiliyor. Her bölümün amacı farklı olabiliyor. Sadece geçit kapısının anahtarını bulmak, belli bir sayıda düşmanı yenmek, kuraklık yaşayan bölgeye su getirmek için mücadele verip bölümü tamamlamış oluyorsunuz.

riverbond

Son bölüm de dahil olmak üzere oyunun genel yapısı zor ve aşırı zor kategorisinde değil, zor beklentisi içinde olanlara şimdiden duyurulur, oyun kesinlikle zor değil. Madem zor değil, bölümler de birbirinin tekrarı diye düşünebilirsiniz, fakat öyle değil. Çeşitli düşmanların olması oyunu oynanabilir kılıp eğlenceli hale getiriyor. Her bölümde hep aynı düşmanlarla savaşmıyor, aynı tarz bölümleri geçmiyorsunuz.

Yarattığımız ve özelleştirmesini yaptığımız bir karakter yok, sadece başlangıçta seçilen 9 farklı tema var o kadar. 2 veya 3 bölümde bir sandıklardan kıyafet çıkmakta. Kazanıp bir diğer bölüme geçerken bu kıyafetleri seçebiliyorsunuz, içinde oldukça yaratıcı kıyafet var. Mesela patlamış mısır, donut, köpek, karpuz, ayıcık gibi. Fakat bu kıyafetlerin karaktere ne artısı ne de eksisi var, örneğin bir karpuzlu kıyafet giyince daha hızlı koşmuyor veya özel ayrıcalıklara sahip olmuyorsunuz.

Riverbond’u Kısa Süreliğine Ücretsiz Olarak Veren Epic Games’ten Alabilirsiniz

Silahlara gelecek olursak; yakın ve uzak dövüş olarak saldırma şansınız var. Yalnız ateşli silahlar seri olmasına rağmen yakın dövüş silahları kadar çok hasar veremiyor. Toplamda 5 silah bulundurabiliyorsunuz ve her bölümde bu silahlar sizinle birlikte kalıyor. Çeşitli kılıçlar, ışın kılıcı şeklinde ve gökkuşağı şeklinde ateş eden silahlar oyuna ayrı bir tat katıyor.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Forza Horizon 5 incelemesi

riverbond

Tüm konsollarda aynı etkiyi ve görüntüyü sunduğunu söyleyelim. 

Oyun esnasında hırs yapıp bölümü geçmeye odaklanmış oyuncular için Riverbond pek uygun olmayabilir, çünkü Riverbond daha çok eğlence ve keyif için oynanan bir oyun. Bir bölüm bitirip diğer bölüme istediğiniz zaman başlayabilirsiniz. Çünkü hikaye ve bölümler arası bir bağlam yok. Oyun oynarken kafa dinlemek ve rahatlamak istiyorsanız işte Riverbond o zaman rahatlıkla oynanabilir. 

Avantajlar:

  • Oldukça eğlenceli bir yapısı var.
  • Her canavarın ve bölümün kendine göre bir özelliği var, sıradan ve aynı değil.
  • Tüm konsollarda benzer performans sergiliyor.
  • Çocukların oynayabileceği tarza sahip.

Dezavantajlar:

  • Geniş ve çeşitli bir alana sahip değil.
  • Karakter için geliştirme ve özelleştirme yok.
  • Silahlara özellik ekleme fırsatı verilmemiş.
  • Kolay olması yüzünden rekabeti seven oyunculardan düşük not alabilir.

Güncel Fiyat:

Epic games: ÜCRETSİZ

PlayStation 4: 210,00 TL

Nintendo Switch: 367,00 TL

Xbox: 71,00 TL

Steam: 40,00 TL

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu