Teknoloji

En Ucuz Laptop Soğutucu Tavsiyeleri | 6 Ürün

Laptop soğutucu nedir? Ne işe yarar?

Laptop soğutucu cihaz çalışırken, ısınma probleminden kaynaklı olarak teknik sorunların çıkmasını engelleyen bir tür fanlı sistemdir. Genellikle laptop altına yerleştirilen bu soğutucular, laptopun daha yüksekte durmasını ve fan sayesinde de ısınma sorununun ortadan kalkmasını sağlar. Laptopların kullanımı açısında büyük kolaylık ve aynı zamanda da güvenlik sağlayan laptop soğutucular farklı fiyat aralığında karşımıza çıkar. 

En ucuz laptop soğutucu olarak tercih edebileceğiniz pek çok alternatif ürün sunabiliriz. Laptop kullanımında bu kadar önemli olan ürünlerin 100 TL altında olan alternatifleri bile vardır. Piyasada güncel olarak en uygun fiyata satılan laptop soğutucular şöyledir:

MAXGO Notebook Soğutucu Vakumlu Fan Ayarlı Yenil Nesil Soğutucu MG-2198

En uygun fiyatlı soğutuculardan biri olan Maxgo markasına ait bu soğutucu, klasik olarak laptop altına yerleştirilen bir ürün değil. Laptop’a USB olarak takılarak soğutucu etkisi yaratan bir üründür ve fiyatı da ortalama 89,90 TL’dir. 

Addison ANC-750 1 Fanlı USB 2.0 15.6″ Notebook Soğutucu

Soğutucu markası olarak sıklıkla karşımıza çıkan Addison, birçok farklı alternatif ürün sunuyor. Nispeten uygun fiyatlı model arıyorsanız da bu ürünü tercih edebilirsiniz. Bu ürün ortalama 99 TL’dir. 

Hadron HR-2004 

Hadron markasına ait bu laptop soğutucu hem ortalama kaliteye sahip hem de uygun fiyatlı bir modeldir. Bu ürünü ortalama 100 TL’ye alabilirsiniz. 

Frisby FNC-5230ST 4 Fanlı USB 2.0 10″-17″ 

Laptop soğutucular arasında daha yüksek kalite ama yine uygun fiyatlı bir ürün arıyorsanız, Frisby marka bu soğutucuyu da tercih edebilirsiniz. Ortalama 200 TL gibi bir rakama soğutucuyu rahatlıkla satın alabilirsiniz. 

Inca INC-321RX 2 Fanlı USB 2.0 7″-17″ Notebook Soğutucu

Inca markası, soğutucular konusunda birçok farklı alternatif sunuyor. Çok uygun fiyatlı bulabileceğiniz ürünleri olduğu gibi yüksek performans gösteren ancak piyasanın oldukça üstünde olan modelleri de mevcut. Bahsettiğimiz bu model şu an da çeşitli sitelerde 188 ila 300 TL arasında değişiyor. 

Rampage AD-RC10 X-GUST 6 Fanlı

Soğutucu kategorisinde belki de en yüksek puanlı ve yüksek performansa sahip ürün, Rampage markasına ait bu laptop soğutucu standıdır. Ortalama 329 TL olan bu ürün, tercih edilebilir en iyi fiyat performans ürünüdür. 

Laptop soğutucu

Soğutucu çok geniş bir skalaya sahiptir. 1000 TL üzerin soğutucular da bulabilirsiniz. Tamamen bütçenize göre karar verebileceğiniz geniş bir ürün yelpazesi vardır.

İlginizi Çekebilir: Valorant’ta Fade Nasıl Oynanır? Yetenekler ve Püf Noktalar 

Başa dön tuşu