PC

En İyi Şehir Kurma Oyunları

Mimar Ruhlu Gamerlar İçin Geliştirilen En İyi Şehir Kurma Oyunları İnceleyelim;

 

Oyun dünyasının en ilgi çekici seçeneklerinden bir tanesi olarak şehir kurmak ve yeni bir hayat sahası inşa etmek mi istiyorsunuz? Bu konuda pek çok seçenek var. Ancak en iyilerini tercih ederek kusursuzluğu yakalamanın tam zamanı. 

Cities: Skylines
Cities, 2015 yılında piyasaya sürülmüş olsa da PlayStation, PC ve Xbox platformlarında çok uzun sürelerdir oynanan bir oyun. En iyi şehir kurma oyunları konusunda başı çeker. Gerçek bir şehir kurarken her şeyi normal yaşamınızda olduğu şekliyle elde edebileceksiniz. Beklentilerinize cevap verecek bu harika oyun sabırlı bir şekilde oynamanız durumunda size harika fırsatlar sunmayı başaracak!
Cities: Skylines Epic Games fiyatı 07.04.2022 tarihine tarihine kadar %80 indirimle 49 TL yerine 9.80 TL
Cities: Skylines Steam fiyatı 49 TL
En iyi şehir kurma oyunları

 

Anno 1800
2019 yılının en sansasyonel oyunlarından bir tanesi olan Anno 1800, standart bir şehir kurma oyunundan oldukça farklı. Sanayi Devrimi öncesini konu alan bu oyun görsel anlamda etkileyici bir hava yaratmayı başarıyor. Diğer bir Ubisoft oyunu olan Assassin’s Creed Syndicate ile aynı dönemde geçen en iyi şehir kurma oyunları konusunda yerini alır. Başlangıçta eski çağlarda yaşamış olmanın güzelliği sizi kendine bağlasa da o dönemin zorlukları oyunda ilerlerken canınızı sıkabilir. Ama Anno 1800 oyun severler tarafından çok tercih ediliyor.

Anno 1800, yayıncının talebi doğrultusunda artık Steam mağazasında ve aramalarda gösterilmeyecek.
Anno 1800 Epic Games fiyatı 269 TL

2 2

Surviving Mars
Surviving Mars, dünyada yer bulamayan inşaat severler için Mars’ta koloni kurma hayalini gerçeğe dönüştürüyor. En iyi şehir kurma oyunları konusunda çıtayı uzaya çıkarmış bir oyundur. Özellikle de farklı bir gezegende yeni bir yaşam kurma hayaliyle başlayan oyun geleceğin bir projeksiyonu olarak kabul edilebilir. Standardın ötesinde bir şehir kurma oyunu olsa da oyunda ilerledikçe daha başarılı sonuçlarla karşı karşıya kalabileceğiniz bir gerçek!

Surviving Mars Epic Games fiyatı 07.04.2022 tarihine kadar %80 indirimle 50 TL yerine 10 TL
Surviving Mars Steam fiyatı 50 TL

Surviving Mars

Tropico 6
Kuracağınız şehirde diktatör olarak rol üstlenmek mi? Kulağa oldukça farklı geliyor değil mi? Tropico 6 standart bir şehir kurma oyunu yerine gönlünüzce her şeyi yapmayı ve kuralları koymayı sağlıyor. Ancak diktatör olmanız şehri bertaraf edeceğiniz anlamına da gelmiyor. Bütün oyunu kendi isteklerinize göre dizayn ederken halkınızı da düşünmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Tropico 6 Epic Games fiyatı  07.04.2022 tarihine kadar %50 indirim ile 139 TL yerine 69.50 TL
Tropico 6 Steam fiyatı 400 TL

Tropico 6

Frostpunk
Frostpunk, dünyada ayakta kalan son şehri yönetmek üzerine görevlendirilmenizi konu alıyor. Buzul çağında tek bir şehirde yaşam mücadelesi verirken halkın da yaşamını düşünerek hareket ediyorsunuz. Tropico 6 oyununda olduğu gibi diktatör olarak şehri yönetme hakkınızın yanı sıra demokrasiyi de tercih edebilirsiniz. Frostpunk’ı oynarken oldukça keyifli anlar yaşayabileceğinizi söyleyebiliriz.

Frostpunk Epic Games fiyatı  07.04.2022 tarihine kadar %75 indirim ile 49 TL yerine 12.25 TL
Frostpunk Steam fiyatı 05.07.2022 tarihine kadar %75 indirimle 50 TL yerine 12.50 TL

Frostpunk

Aven Colony
Jetgiller çizgi dizisini hemen herkes bilir. İşte Jetgiller’i gerçek anlamda yaşamak isteyenler için Aven Colony harika bir şehir kurma oyunu. Uçan arabalar ve uzayda yaşamanın bütün fırsatlarını sizlerle buluşturan harika bir seçenek. 37 saatte bir değişen mevsim ve oyun dünyasının kendine has özellikleri dışında her şey mükemmel. Siz de bu oyunu oynarken mükemmelliği hissedebileceksiniz.

Aven Colony Epic Games fiyatı  07.04.2022 tarihine kadar %75 indirim ile 49 TL yerine 12.25 TL
Aven Colony Steam fiyatı 49 TL

Aven Colony

Pocket City
Pocket City, keyifli bir oyun oynamayı sağlarken oyun içi satın alma gibi durumlarla karşı karşıya kalmanıza da neden olmaz. Farklı oyun modları ile eğlenmenizi sağlayan bu oyun sayesinde ister bütün binaları kullanabilir ister şehri baştan inşa edebilirsiniz. Oyunda tek geçerli kural sizin kuralınız!

Pocket City Play Store‘da  Ücretsiz!
Pocket City App Store fiyatı 50 TL

Pocket City

The Colonists
Karmaşık bir şehir kurma oyunu size göre değilse sevimli ve rahatlatıcı bir seçenek olarak The Colonist tercihinde bulunmanızı öneriyoruz. Dünyaya kaçan bir grup sevimli robotun hikayesini ele alan bu harika oyunda robotların insan olma hayallerini gerçekleştirmeleri söz konusu oluyor. Şehri geliştirmek için pek çok yapı inşa edebilir ve keyifli zaman geçirebilirsiniz.

The Colonists Epic Games fiyatı 39 TL
The Colonists Steam fiyatı 40 TL

The Colonists

Banished
Banished, kaynakları bir araya getirerek yeni bir şehir kurma oyunu olarak kabul görüyor. Avcı – toplayıcı mesleklerden başlayan oyun halka daha adil bir yaşam sunma anlayışına dayanıyor. Stratejik oynadığınızda Banished size büyük keyif verecek!

Banished Epic Games’de şu an bulunmuyor.
Banished Steam Fiyatı 31 TL

Banished

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu