PS/Xbox

En İyi Ps5 Oyunları

En iyi PS5 oyunlarını mı arıyorsunuz? Doğru yerdesiniz. PS5 oyunları arasında seçim yapmakta zorlanıyor, oynamak için oyun mu bulamıyorsunuz? Neyse ki, Sony’nin en yeni donanımında hemen hemen oynayabileceğiniz çok sayıda kaçırılmayacak popüler oyunu var.

Unutulmaz Sony oyunlarından gişe rekorları kıran oyunlara kadar, zevkinize uyacağını düşündüğümüz bir PlayStation 5 oyunu bulacağınızdan eminiz.

En İyi Ps5 Oyunları

En iyi PS5 Oyunları

Assassin’s Creed Valhalla

En İyi Ps5 Oyunları

Listemizin ilk sırasında yer alan bu oyun oldukça büyük bir popülerliğe sahip. İster kıyıya yelken aç, ister bir köyü yağmala, Assassin’s Creed Valhalla Viking çağındaymışçasına hissedeceğiniz bir oyun. İskandinav folklorunun hayranıysanız bu oyun tam da size göre maceranın ve aksiyonun bitmediği nadir oyunlardan biridir.

Oyun, PS5’te 60 fps veriyor ve PS4 sürümüne göre daha iyi yükleme süreleri vaat ettiğini söyleyelim.

Elden Ring

En İyi Ps5 Oyunları

Dark Souls serisinin açık dünya halefi olan Elden Ring, güzel bir şekilde bir araya gelen zengin, uzun bir oyun deneyimini eşsiz grafikleri ile sizlere sunuyor. Aksiyon/RPG’de bir karakter oluşturacak ve bir yavaş yavaş hikayenizi tamamlarken keşfetmek için uçsuz bucaksız bir açık dünyaya doğru yola çıkacaksınız. Dark Souls oyunu gibi, Elden Ring’deki olay örgüsü de oldukça belirsizdir, fakat keşfedilecek çok bilgi ve karakterinizin özelliklerini ve donanımını kişiselleştirmenin birçok yolunun olması bu oyunu diğer oyunlardan farklı kılıyor.

Astro’nun Oyun Odası

En İyi Ps5 Oyunları

Her PS5, paket başlığı olarak Astro’s Playroom’un bir kopyasıyla birlikte gelmektedir. Nintendo’nun Wii konsoluna Wii Sports’u dahil etmeyi seçmesi gibi, Sony de her sisteme önceden yüklenmiş bir Astro’s Playroom içeriyor olması bizce doğru bir karar. Bu keyifli platform oyunu, PSVR’nin Astro Bot Rescue Mission’daki aynı canlı küçük robot olan Astro’yu, birkaç benzersiz dünyada PlayStation 5’in içini keşfederken takip edilmesine imkan tanıyor.

Devil May Cry 5: Özel Sürüm

En İyi Ps5 Oyunları

Şeytani Sparda ailesinin hikayesi, başlangıcından bu yana Devil May Cry serisinin en iyi girişlerinden birinde devam ediyor. Hikayesi ve oynanış tarzı ile diğer oyunlardan farklı olduğunu sizler de göreceksiniz.

Kena: Bridge of Spirits

En İyi Ps5 Oyunları

Kena: Bridge of Spirits, katmanlı dövüş unsurlarına sahip iyi bir platform oyununu sevenler için oldukça iyi bir tercih. Mahsur kalanlara yardım etmek için bir köye gelen ruh rehberi olan Kena olarak oyuna başlıyorsunuz

Marvel’in Galaksinin Koruyucuları

En İyi Ps5 Oyunları

Marvel’in Galaksinin Koruyucuları mürettebatın birlikte yaşadığı birkaç yıl içinde Guardians’ın erken bir versiyonunu yöneten Star-Lord olarak oynuyorsunuz. Bu versiyonda, hepsi Groot, Rocket, Gamora ve Draxx’ın hepsi kendi hikayeleriyle, neredeyse alt-tarihi geçmişleriyle gelen galaksiler arası bir savaştan yeni kurtuluyorlar.

Hitman 3

En İyi Ps5 Oyunları

Ajan 47, suikast görevinizde her şeyin kullanılabileceği, serinin bugüne kadarki en yaratıcı oyunlarından biri. Mükemmel seviye tasarımı ve sizi Dubai’den İngiltere’nin Dartmoor’una devasa, bir maceraya götürecek yerel ayarları ile son derece eğlenceli oyunlarından.

Ratchet and Clank: Rift Apart

En İyi Ps5 Oyunları

Ratchet and Clank: Rift Apart, Kahraman ikilimiz bizi bazı yeni arkadaşlarla tamamen unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor bu en iyi Ratchet and Clank macerası olmadığını da belirtelim, aynı zamanda PS5’in neler yapabileceğinin güçlü bir göstergesi olarak görülüyor. Doctor Nefarious yine Dimensionator’ı çalarak ve boyutlar arasında delikler açarak iş başında. Ratchet ve Clank ayrılır, zaman ve uzayda evren boyunca fırlatılır ve evreni tekrar bir araya getirmek için Lombax, Rivet’ten yardım ister. Daha fazlasını oyunda bulabilirsiniz.

Örümcek Adam: Miles Morales

En İyi Ps5 Oyunları

Hem teknik hem de anlatışsal olarak yeni nesil Spider-Man, çizgi roman macerası, kalbi, ruhu ve New York’ta çok tatmin edici bir sürü şeyle sizi büyüleyecektir. Dikkatler Peter Parker’dan Miles Morales’e kayarken, odak noktasının Harlem’e taşınmasıyla aksiyon da değişiyor.

Horizon Forbidden West

En İyi Ps5 Oyunları

Horizon Forbidden West, kendinden emin bir oyun. Aloy’un hikayesi ilk oyun kadar ilgi çekici, ancak öncekinden daha fazla insan unsuru, ilginç yeni karakter eklemeleri ve tonlarca daha fazla kişilik oyunu ön plana çıkarıyor.

Call of Duty: Black Ops Cold War

En İyi Ps5 Oyunları

Call of Duty serisinin bomba isimlerinden biri olan bu oyun sizi büyüleyecektir. İran rehine krizine katıldıkları için Qasim Javadi ve Arash Kadivar olarak bilinen bir kişiyi takip etmekle görevlendirilmiş bir grup ajanı takip etmekle oyuna başlıyorsunuz. Bir “Perseus”un, idam edilmeden önce krizin yaşanmasından sorumlu olduğu ortaya çıktı. Başkan Ronald Reagan, Perseus’u bulmak için, oyuncuların rolünü üstlendiği “Bell” olarak bilinen bir ajan da dahil olmak üzere, gizli operasyonlarla bir görev gücü düzenler. Bell olarak, son yılların en sürükleyici Call of Duty hikayelerinden biri için Jacob’s Ladder benzeri bir araziye dönüşen bir hikaye ortaya çıkarıyor.

Daha fazla içeriğe ulaşmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

Başa dön tuşu