PS/Xbox

2022 Yılının En İyi PlayStation 5 Oyunları

PlayStation 5, 2020 sonlarına doğru hayatımıza giren ve adından hâla söz ettiren PlayStation 5’in en iyi oyunlarını hep birlikte inceleyelim.

Ghostwire: Tokyo

PlayStation 5

Tango Gameworks tarafından geliştirilip Bethesda Softworks tarafından yayınlanan aksiyon-macera içerikli ve FPS modunda oynanan Ghostwire Tokyo, doğaüstü güçlerin Tokyo’ya istila etmesi sebebiyle şehrin insanlarının bir anda ortadan kaybolmasın konu ediyor.

Biz de son insanlardan biri olan baş karakter Akito’nun yerine geçiyoruz. 

Kötü niyetli varlıklara karşı mücadele edip dedektif KK ile birlik olarak şehirdeki insanların kaybolma sebebini araştırmaya başlıyoruz. Hayalet avlama yeteneği ve element güçlendirmeleriyle gelecek tehlikelere hazır olabiliriz. Sokakların üstünde dolaşırken yeni görevler bulup avantaj sağlayabiliyoruz.

Tapınaklar, sıkışık ve dar sokaklar, gecenin büyülediği Tokyo ışıkları ve büyüleyici gökdelenlerle oyunu oynarken muhteşem görsel ve grafiklerin etkisinden kurtulamıyorum. Oyunun fragmanı için tıklayınız. 

 

Deathloop

PlayStation 5

 

Arkane Studios tarafından geliştirilen ve FPS modunda oynanan nişancı, aksiyon-macera oyunu olan Deathloop, çok oyunculu oynama imkanını da sunmakta. 

Blackreef Adası’nda aynı günü sonsuza dek tekrarlayan iki mahkum vardır. Ana karakterimiz olan Colt ise gün bitmeden bu sonsuz döngüyü sona erdirmeye çalışır. Her döngüde yeni deneyimler, yeni silahlar ve yetenekler bulma şansına sahibiz. Oyun kumandasında ateşli silahları kullanırken uyarlanabilir tuşlar ve dokunsal geri bildirimler sayesinde oyunu daha gerçekçi ve canlı deneyimleyebiliyoruz. Oyunun fragmanını izlemek için tıklayınız.

 

A Plague Tale: Requiem

PlayStation 5

 

2022 yılında piyasaya sürülüp, Asobo Studio tarafından geliştirilen ve Focus Entertainment tarafından yayınlanan aksiyon-macera oyunudur. 

A Plague Tale Innocence’ın devamıdır. 

Sevdiklerini kurtarmak için ödenmesi gereken bedeller, duygusallığı ve heyecanı doruklarda yaşatan bir oyun olmasıyla birlikte, doğaüstü güçler tarafından yaratılan zorlu ve acımasız dünyada ana karakterimiz Amicia ve erkek kardeşi Hugo ile yeni bölgelere yolculuk yapıp, Hugo’nun lanetini kontrol etmeyi deniyoruz. Çeşitli silahlar ve görevlerin yanında doğaüstü güçlerle düşmanları yok edebilmekteyiz. Oyunun fragmanını izlemek için tıklayınız. 

 

Turbo Overkill

PlayStation 5

 

Apogee Entertainment tarafından yayınlanan aksiyon-macera ve nişancı oyunudur. Tek bacakla ve motorlu bir testere ile şiddeti bol ölüm makinesi olarak oynuyoruz. Cyberpunk gibi Neo-Night görüntüsü ve etkisi vererek daha canlı bir oynayış imkanı sunmaktadır.

Yarı insan yarı makine olan yapay zekanın yüzünden artmaya devam eden suçların, sokakların tehlikeli olması ve diğer sorunları bizler çözüp, mücadele edeceğiz.

Çeşitli silahların sayesinde düşmanları farklı şekillerde alt etmek mümkün. Labirent olan yerlerde gezerek, çözülmemiş ve ortaya çıkmamış sırları keşfedip çözebilmekteyiz. Oyunun fragmanını izlemek için tıklayınız. 

 

Ghost of Tsushima: Director’s Cut

En iyi PlayStation 5 oyunları

Sony Interactive Entertainment’ın yayınladığı aksiyon-macera oyunudur. PlayStation 5’in özellikleri ve yüksek grafikler sayesinde Ghost of Tsushima Director’s Cut farkını ortaya koymayı başarıyor. 

Oyuncu olarak Japonya’nın Moğol’lar tarafından istilaya uğramasını engellemeye çalışıyoruz. Samuray ailesinde doğan karakterimiz bir yandan düşmanlarla mücadele ederken bir yandan da masum insanları korumaya çalışmakta.

İlk olarak Ghost of Tsushima PlayStation 4’ün önderliğinde piyasaya sürüldü ve oyuncular tarafından çokça beğenilip, çeşitli ödülleri kazanıp adından fazlasıyla söz ettirdi. 

PlayStation 5′te ise Yönetmen sürümüyle birlikte yeni düşmanlar, hikayeler ve mini oyunlar eklenmiş oldu. Oyunun fragmanını izlemek için tıklayınız. 

 

Game Pass’e Rakip Geliyor: Sony Spartacus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu