Listeler

En İyi Mobile MMORPG Oyunlar

Oyun piyasası hızla yoğunluk kazanmaya başlıyor ve devam ediyorken, mobile mmorpg türü olan oyunlar da bu yoğunluk yağmurundan geri kalmıyor. Öncelikle gelin mmorpg’nin ne anlama geldiğini öğrenelim.

MMORPG Ne Demektir?

Oyunlara gelmeden önce bu türün ne olduğunu ve açılımının da ne anlama geldiğini anlatmakta fayda var. Öncelikle MMO “Massively Multiplayer Online”, Türkçesi ile “Devasa Çok Oyunculu Çevrimiçi Oyunlar” anlamına gelir. Tek başına oynamak yerine birden fazla kişi ile oynamayı seviyorsanız bu grup sizin içindir.

RPG ise “Role Playing Game”, Türkçesi “Rol Yapma Oyunu” olarak geçmektedir. 

MMORPG kısmının büyük bir bölümünü ve karakterini bu bölüm oluşturur. Oyuna katılan kişiselleştirme özellikleriyle birlikte milyonlarca oyuncuyu online olarak bir arada buluşturabilen bir platformdur. 

RPG oyunları genelde silah olmayan ve ortaçağa benzer olup, dünya ile bağlantısı pek olmayan hayali ve fantastik diyarlarda geçmektedir. Karakterinize yeni özellikler alıp çeşitli kıyafetler, kostümler giydirebilirsiniz.

Mobile MMORPG Oyunlar Nelerdir?

Albion Online

Android ve iOS mmorpg arasından en iyi oyunlar listesinde bulunan bir oyundur kendisi. Oyunun mobil sürümü, oyunculara PC sürümü ile aynı deneyimi ve etkiyi sağlıyor. Burada bulunan oyuncular, dünya ve ekonomiyi yönetiyor. Tüm ekipman ve binaları gerçek oyuncuların topladığı kaynak ile oluşturuluyor. Oyunda ister demirci ister savaşçı veya çiftçi olabilirsiniz.

Oyuncular açısından oyun başarılı bir mmorpg tanımının karşıladığını düşünüyor. İşçilik sistemi ve stratejik savaşların olduğu bir özelliği var. PvP, GvG, zindanlar da oyuna farklılık ve heyecan eklemiyor değil. Yaptığınız şeylere göre değişen bu dünyayı keşfetmelisiniz.

mobile mmorpg

EVE Echoes

En zor oyunlar arasında görebilirsiniz kendisini. Oyuncular, gerçek zamanlı bir biçimde binlerce savaşçıyı destekleyen devasa savaşlara katılabilir, ittifak kurabilir. Başta kavraması zor oyun olsa da oynamaya başlayınca oyun sizi kendine çekecektir.

mobile mmorpg

Moonlight Sculptor

Yakın zamanda oyun dünyası ile buluşan ve otomatik modda oynanan oyun, sizi ilginç ve yaratıcı bir evrene çekiyor. Çeşitli sınıf sistemi ile seçimler yapabilir veya kendi evreninizi kendiniz yaratabilirsiniz. Sınırlı bir oynayışı olsa da hikaye ve modları ile oyun size kendini sevdirmeyi başarıyor.

mobile mmorpg

Dragonicle

Güzel grafiklerinin olması yanında çok iyi bir dövüş mekaniğine sahip olmasıyla oyundan büyük bir keyif alabilirsiniz. Aynı zamanda birden fazla kişi ile tanışma şansınız da var. 

Asran dünyasını keşfedebilir, köleler ile çeşitli anlaşmalar yapabilirsiniz. Diğer oyuncular ile birlikte organize bir biçimde hareket edebilirsiniz.

mobile mmorpg

Forsaken World: Gods and Demons

Fantastik olmasıyla sonsuz bir evrende kendinizi bulabilirsiniz. Klasik bir mobile mmorpg oyunu olsa da daha sonraları farklı oyunlara geçiş yapmanıza imkan sağlıyor. Canlı ortamlar, tekli veya çok oyunculu zindanlarına sahip olan oyun gerçekten size büyük bir keyif verecek. İstediğiniz an sınıf değiştirebilir, karaktere uygun olarak özelleştirme de yapabilirsiniz.

Oyunda amaç; seçtiğiniz karakteri en güçlü ve en yenilmez hale getirmektir. 

İlginizi Çekebilir: Steam Hesap Değeri Nasıl Öğrenilir?

 

Başa dön tuşu