Haberler

Elden Ring Speedrunner Oyunu 20 Dakikanın Altında Bitirdi

Wovvvv!

Distortion2 adlı Twitch yayıncısı, 15 saatlik yayının ardından Elden Ring oyununu tam 18 dakika 58 saniyede -Evet, en az 40-50 saatte biten o oyunu- bitirmeyi başardı. Yayıncı daha öncesinde oyunu 50 dakikanın altında bitirmeyi başarmış, ardından bunu 30 dakikanın altına indirmişti. Geçen hafta Hazeblade adlı speedrunner bu süreyi 25 dakikaya kadar indirmişti.

Yayıncı Elden Ring’i bu bitirişinde, hala oyunun 1.02 versiyonunu kullandığını ve yeni versiyonda bitirme süresini etkileyecek birçok bug-fix ve silah düzenlemesinin de getirildiğini ifade etti.

Elden Ring Speedrunner’ının videosunu da şöyle bırakalım:

Speedrun konsepti hep çok ilgi çekici gelmiştir bana. O kadar saat harcayıp ne emekler vere vere geçtiğim yerleri birinin çıkıp dakikalar içinde geçmesi, bi de üstüne 10-15 dakikada oyunu bitirmesi; izlemesi hem sinir bozucu hem de çok keyifli bi şey.

Bu yayıncı oyunu bitirirken birçok bugdan faydalanmış. Aslında speedrunların buglara bulaşılmadan bitirilenleri hep daha makbul gelmiştir bana; ama kesinlikle bu da çok saygı uyandırıcı. Yani, adam kapı açma animasyonu süreden yemesin diye her kapıyı açtığında oyunu kapatıp yeniden açıyor; iliğine kadar sıkmış oyunun. O yüzden bu yayıncının önünde eğilip, şapkamı çıkartıyorum ve Elden Ring daha ne kadar kısa sürede bitirilecek merak ediyorum.

Yayıncının Twitch kanalı ve güncel speedrun tablosunu da iliştirelim buraya.

Kaynak
Eurogamer Haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu