Listeler

Efsaneleşen RPG Oyunları | 8 Oyun

Birçok kişinin en sevdiği oyun türlerinden biri olan RPG oyunları için günümüze kadar oldukça başarılı yapımlara imza atıldı. Bazıları ciddi kitlelere ulaşarak dünyada ses getiren oyunlar olarak anılmayı da başardı. Eski zamanlardan günümüze kadar hala birçok oyunun popülerliğini koruyarak RPG türünde efsaneleştiğini de görebiliyoruz.

Özellikle RPG tutkunları için efsaneleşen RPG oyunlarını derledik:

Chrono Trigger:

Bizi adeta bir zaman yolculuğuna davet eden Chrono Trigger, RPG’nin efsanelerinden biridir. Çıktığı zamanlar oldukça sevilen ve tutkuyla oynanan bir oyun olan Chrono Trigger, RPG denilince ilk akla gelen oyunlardan biri olacaktır. RPG’ye dair sevilen her şeyi bir araya getirmeyi başaran Chrono Trigger, RPG başyapıtı olarak listemizde yer alıyor.

World of Warcraft:

Sadece RPG’nin değil tüm oyun dünyasını efsanelerinden biri olan World Of Warcraft, etkileyici bir deneyim sunuyor. Piyasaya sürüldüğü dönemlerde birçok kişiyi bilgisayar başına kitleyen World of Warcraft da listemizdeki yerini alıyor.

Diablo 2:

RPG denilince elbette ilk akla gelen oyunlardan biri Diablo 2’dir. Serinin ikinci oyunu olarak Diablo 2, gerçek anlamda efsane oyunlardan biri olmayı başarmıştır. Uzun yıllar önce ilk versiyonu olan Diablo, piyasaya sürüldüğünde de oldukça ilgi görmüştü. Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Diablo’nun devamı için de sevenleri uzun süre bekledi ve Diablo 2 yayınlandığında da herkesin beklediğine değdiğini bizlere göstermeye başardı.

Final Fantasy 6:

Bir başka RPG efsanesi de Final Fantasy serisidir. Serinin 6. Oyunu ise yayınlandığı dönemde bu alanın en iyisi olduğunu göstermişti. Oyunun örgüsü ve dinamikleri ile Final Fantasy 6, büyük bir prestij sahibi oldu.

The Witcher 3:

Serinin ilk iki oyunu ne kadar başarılı olmuş olsa da The Witcher 3, gerçek anlamda en ses getiren yapım olmayı başardı. Saatlerce oynasanız dahi heyecanını hiç yitirmeyen bir oyun olma özelliği bulunan The Witcher 3, bir ortağ çağ fantezisi olarak efsaneleşen RPG oyunları arasında.

İlginizi Çekebilir: En iyi Samuray Oyunları 

Mass Effect 2:

Hikayesi ve karakterleri ile en sevilen RPG oyunlarından biri olmayı başaran Mass Effect 2, serinin ilk oyununa göre oldukça iyi bir çıkış yakalamayı başardı. Efsaneleşen RPG oyunları arasında olmayı hak ettiğini düşünüyoruz.

Pokemon Red And Blue:

Dünyada bir dönem akım haline gelen ve hala oldukça hayran kitlesi bulunan Pokemon için yapılan oyunlardan biri olan Pokemon Red And Blue da şaşırtıcı derecede başarılı bir RPG oyunu olarak karşımıza çıkmıştı. Oldukça akıcı ve keyifli maceralar sunan Pokemon Red And Blue da bu özellikleri ile listemizdeki yerini alıyor.

Dark Souls:

Dark Souls, RPG oyunlar arasında üst sıralarda yer almayı başaran bir proje oldu. Karakter oluşumları ile ön plana çıkan Dark Souls da karakteriniz ile bağ kuracağınız bir sürükleyicilik mevcut. Bu sebeple de efsaneleşen RPG oyunları arasındaki yerini almayı başardı.

RPG Oyunları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu