Haberler

E3 2022 İptal Edildi. E3 Fuarı Nedir?

Oyuncuların bayramı bu sene sahnelenmeyecek maalesef

E3 (Electronic Entertainment Expo) ABD’de düzenlenen oyun fuarıdır. Her yıl oyun şirketlerinin oyunlarını duyurduğu bu fuar dünyanın en büyük oyun fuarlarından biri olarak kabul edilir.

E3 etkinliğinin fiziksel olarak yapılmayacağını biliyorduk; ama geçtiğimiz günde ESA (Şovu düzenleyen birlik) etkinliğin bu sene dijital olarak da yapılmayacağını duyurdu; böylelikle 2022 yılında etkinlik tamamen pas geçilmiş olacak.

ESA yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre; 2023’de revize edilmiş, hem dijital hem fiziksel olarak yapılacak E3 2023 etkinliğini planlamaya şimdiden başlanmış durumda.

 

Pandemi dönemi ile hayatımıza giren kuru kuru dijital etkinliklerden gına gelmiş bizler için çok kötü bi haber oldu bu. Her yaz başı bu dönem geldiğinde bilirdik ki; bi ton yeni oyun duyurusu, hali hazırda duyurulmuşlardan gelen yepyeni haberler, sahne gösterileri falan derken günümüzü gün edecektik oyuncular olarak; oyuncu bayramıydı yani bu dönem bizim için. Tabi son senelerde büyük firmalar buradan kopup kendi gösterilerini yapmayı tercih ediyorlardı. Ama etkinliğin düzenlendiği dönemlere denk getirdikleri için yerinden takip etmeyen bizler için pek bi değişiklik olmuyordu. Neyse demek ki bir süre daha kısa ve keyifsiz oyun duyurularına katlanacağız. Umarım seneye E3’ü o eski şaşası ve bayram havası ile geri döndürmeyi başarırlar.

Başa dön tuşu