Haberler

Dünyanın En Çok Oynanan Oyunu | 12 Oyun

Oyun dünyanın belki de en çok merak edilen konuları arasında bulunan “Dünyanın en çok oynanan oyunu hangisi ?” sorusunun yanıtını sizler için Ranker ve Steam verilerine dayanarak ortaya çıkartmak istedik.

Öncelikle 2022 yılı itibariyle Ranker verilerinin bize göstermiş olduğu listeyi sunacağız. Ardından Steam’in en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısına ulaşan oyunlarını da sizlerle paylaşacağız…

Ranker Verilerine Göre Dünyanın En Çok Oynanan Oyunları Listesi!


Minecraft:
Basit ve kendine özgü grafikleri ile dünya çapında büyük bir hayran ve oyuncu kitlesine sahip Minecraft, Ranker’daki verilere göre şu an Dünyanın En Çok Oynanan Oyunu listesinde ilk sırada yer alıyor.

Fortnite:

Epic Games’in ses getiren yapımlarından biri olarak kısa sürede büyük bir oyuncu kitlesine ulaşan Fortnite, günümüzün en popüler hayatta kalma oyunu diyebiliriz. 2017 yılında piyasaya sürülen Fortnite, Dünyanın En Çok Oynanan Oyunu listesinin ikinci sırasında yer alıyor

Grand Theft Auto V:

GTA serisi ile haşır neşir olmayan hiçbir oyunsever kalmamıştır sanırım. Rockstar’ın efsane yapımı GTA, 2013 yılından beri hala dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olmayı sürdürüyor. PC ve tüm oyun konsollarında sürekli listelerde olmayı başaran GTA V’in bu başarını tebrik etmek gerekir.

Rocket League:

Araçlarla futbol oynanan Rocket League, Psynoix’in geliştiridği ve son dönemlerde oldukça popüler olan yapımlardan biri.

Red Dead Redemption II:

Serinin ikinci oyunu olan ve daha piyasaya sürülmeden hayranları tarafından merakla beklenen bir oyun olarak RDR 2, hala en çok oynanan oyunlar listesinde.

Spider-Man:

Marvel’ın Spider-Man’i de Ranker verilerine göre dünyanın en çok oynanan oyunları arasında yer alıyor.

Among US:

2018 yılında piyasaya sürülen Among US, ilk yayınlandığı dönemlerde pek bilinen bir yapım değildi. Fakat bazı ünlü youtuber ve twitch yayıncılarının bu oyunu oynaması ile geniş kitlelere yayıldı ve şu an en çok oynanan oyunlar listesinde yer alıyor.

Apex Legends:

2019 yılında piyasaya sürülen Apex Legends, EA tarafındna yayınlanmıştı. Ücretsiz bir battle royale oyunu olan Apex Legends, kısa sürede birçok kişi tarafından oynanan bir oyun haline geldi.

Call of Duty: Black Ops Cold War:

Raven Software ve Treyarch tarafından geliştirilen Call of Duty: Black Ops Cold War, serinin 17. oyunu olarak, 2020 yılında Activision tarafından yayınlandı. Black Ops serisinin ise beşinci oyunu oldu.

Call of Duty: Modern Warfare:

Serinin 16. oyunu olan Modern Warfare, Urzikistan ülkesindeki isyancılarla birlik olarak ülkeyi işgal etmeye çalışan Ruslara karşı bir mücadeleyi işliyor. Başarılı bir yapım olarak geniş kitleler tarafından çok sevildi ve dünyanın en çok oynanan oyunları listesindeki yerini aldı.

Counter Strike – Global Offensive:

Kısaca CS – GO olarak bildiğimiz ve efsane haline gelen bu oyunda listemizdeki yerini alıyor.

CyberPunk 2077:

Rol yapma türündeki bir oyun olan Cyberpunk da 2020 yılında yayınlanması ile birlikte en çok oynanan oyunlardan biri haline geldi.

İlginizi Çekebilir: En İyi Samuray Oyunları 


dünyanın en çok oynanan oyunu minecraft
Minecraft-Dünyanın En Çok Oynanan Oyunu

Steam’in Verilerine Göre Dünyanın En Çok Oynanan Oyunu Listesi

  • GTA V
  • Apex Legends
  • CS :GO
  • Valheim
  • Cyberpunk 2077
  • Rust
  • PUBG: Battlegrounds
  • DOTA 2
  • New World

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu