Haberler

Discord Ses Kanallarına Yazılı Sohbet Desteği Ekliyor

Discord Ses Kanallarına Yazılı Sohbet Desteği Ekliyor haberi ile karşınızdayız. Bu, sesli arama sırasında metin mesajınızın Discord sunucunuzdaki yanlış metin kanalına gönderildiğinden emin olmak için artık endişe duymanıza gerek olmadığı anlamına geliyor.

Yeni özellikte, Google Meet veya Zoom gibi görüntülü iletişim platformlarında da bulunan metin sohbetlerine benziyor. Daha önce, bir Discord sesli sohbetinde bulunduysanız ve bir mesaj göndermek istiyorsanız, Discord DM’lerinde bir veya daha fazla kişiye mesaj göndermek, tamamen yeni bir metin kanalı oluşturmak veya mesajı başka bir yerde paylaşmak için sohbetten çıkmanız gerekiyordu. Bazı durumlarda, mesajı göndermek için muhtemelen Twitter veya WhatsApp gibi tamamen farklı bir mesajlaşma uygulaması da kullandığınız olmuştur.

Aşağıdaki gif’te de görebileceğiniz gibi, bir Ses kanalına girdiğinizde metin sohbetini açan yeni bir Sohbet balonu simgesi çıkacaktır. Biri Voice kanalında her sohbet mesajı gönderiminde bulunduğunda, uygulamanın sağ üst köşesinde küçük bir önizleme açılacak. Discord, bir Sesli sohbet kanalında gönderilen mesajların arama bittikten sonra bile orada olacağını da duyurdu.

Discord Ses Kanallarına Yazılı Sohbet Desteği Ekliyor

Discord Ses Kanallarına Yazılı Sohbet Desteği Ekliyor

Sesli Sohbet izinlerinde, kullanıcıların sesli kanal sohbetinde dosya ekleme, bağlantı yerleştirme ve tepki ekleme izinlerini etkinleştirme gibi yapabileceklerini denetlemenize olanak tanıyan yeni bir kategori de tanıtılması planlandığını da paylaştı.

Discord, her Voice kanalının kendi metin sohbetine sahip olacağına dair basın bültenine dikkat çekici açıklamalarda da buşundu; Söz konusu Ses kanalındaki kullanıcılar, komik bir YouTube videosuna bağlantı göndermek gibi metin mesajları gönderme seçeneğine sahip olacak veya herhangi bir nedenle mikrofonunu sessize almak zorunda kalan biri yine de arama sırasında başkalarıyla iletişim kurabilmesi mümkün olacak.

Discord, Sesli kanal sohbetinin tüm kullanıcılar için ücretsiz olduğunu ve özelliğin bugün başlayacağını ve 29 Haziran’a kadar Topluluk sunucuları da dahil olmak üzere tüm sunucuların Sesli kanal sohbetine erişebileceğini aktardı.

Daha fazla içeriğe ulaşmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

Başa dön tuşu