Rehber

Diablo Immortal Sınıfları, Karakter Rehberi

Diablo Immortal aynı an da hem mobil hem de PC versiyonu resmi çıkışını 2 Haziran yani dün akşam Türkiye saati ile 20:00’da gerçekleştirdi. Öncelikle mobil cihazlarda oynayan oyuncular için geliştirilen free to play dediğimiz oynaması ücretsiz yeni Diablo oyunu, Diablo II ve Diablo III serisinin olayları arasında gerçekleşmektedir.

Battle.net hesabınız ile oynanabilir olan Diablo Immortal, oyuncuların çoklu platformda (aynı anda pc, mobil vs) oynaması için olanak sağlayan çapraz kaydetme özelliği mevcut. Grafik stili ve oynanış mekaniği bakımından diğer Diablo oyunları ile benzerliği sahip yapım, her biri ayrı ayrı farklı beceriye sahip 6 karakter sınıfı seçme imkanı ile geliyor. Oyun içinde kullanılmak üzere bir ya da daha fazla karakter oluşturup oynayabilirsiniz.

Diablo Immortal sınıflarının hepsinin 12 ayrı açılabilir yeteneği mevcut. Bunlardan 5 tanesini aynı anda oyun ekranında kullanmak için seçebileceksiniz. Bu rehberimizde, Diablo Immortal karakterlerinden hangisinin sizin oyun tarzınıza daha yakın olduğunu seçmenize yardımcı olup en uygun karakteri fikir verecek. Şimdi konuyu daha fazla uzatmadan oyundaki sınıflara ve özelliklerin neler olduğunu görelim.

Diablo Immortal Sınıfları

  • Barbarian
  • Crusader
  • Demon Hunter
  • Monk
  • Necromancer
  • Wizard

Barbarian

Diablo immortal sınıfları

Barbarian sınıfı, yakın dövüş bakımından çok etkilidir. Kısa mesafeden düşmanlarını nispeten kolay alt etme becerisi olan karakter, özellikle yakından mümkün olduğu kadar fazla damage verir. Barbar sınıfının yetenekleri arasında çekiç saldırısı ve kasırgaya dönüşmek var.

Crusader

Diablo immortal sınıfları

Crusader yakın dövüş karakteridir. Saldırılarda Barbarian sınıfı gibi yüksek hasar vermek için yakın dövüş özelliklerini kullanır, fakat aynı zamanda gayet iyi bir savunmacıdır. Direkt önlerinde olanlardan ziyade çevresindeki birden fazla düşmana hasar veren daha güçlü alan saldırıları vardır.

Demon Hunter 

Diablo immortal sınıfları

Demon Hunter uzun menzil karakteridir. Rakiplerine saldırmak için uzun menzilli yay silahını kullanır. Her oyunda gördüğümüz uzun menzilli karakterlerde olduğu gibi savunma yeteneği açısından zayıftırlar. Bu sebeple kendinizi korumak için daha hızlı ve hareketli olmanız ve doğru bir strateji ile saldırı yaparsanız daha etkili olacaktır.

MonkDiablo immortal sınıfları Monk

Yakın dövüş sevenler için tercih edilebilen diğer bir Diablo Immortal sınıfı olan Monk, ışınlanabilme yeneteneği sayesinde hızlı hareket eder ve güçlü yumruklar atabilir. Hızlı ve anlık saldırılardan dolayı karşılık verme şansını pek yakalayamayan rakipleri alt edecek kadar hasar vermeyi amaçlayan, daha çok gizlilik odaklı oynayan suikastçi sınıflardan biri desek yanlış olmaz.

Necromancer

Diablo immortal sınıfları Necromancer

Necromancer’ın becerileri, ölüleri kontrol edebilmesi imkan verir. Bu şekilde bir savaş esnasında ölümsüzleri kendisi için kullanabilir. Diablo Immortal’daki en güçlü ve benzersiz sınıflardan biri olan Büyücü sınıfı, farklı ve etkileyici yetenekleri ile bir çok oyuncunun tercihi olabilir.

Wizard

Diablo immortal sınıfları

Sihirbaz sınıfı olan Wizard, uzun menzilli büyüler yaparak rakipleriyle uzak mesafeden savaşan bir sınıftır. Becerileri arasında zaman manipülasyonu, buz zırhı ve ateşli hasar gibi saldırılar mevcuttur. Ayrıca kaynağına geri gelen ve iki kere hasar veren bir elektrik ışını da atabiliyor.

Diablo Immortal sınıflarını kısa bir şekilde özet geçtik. Peki, sizin en çok sevdiğiniz karakter hangisi oldu? Soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından yazabilirsiniz.

Daha fazla içeriğe ulaşmak isterseniz buraya tıklayınız.

Başa dön tuşu