Haberler

Dead Space Remake Resmi Çıkış Tarihini Paylaşıldı

Dead Space, oyun dünyasının en ikonik ve popüler korku oyunlarından biri olma unvanını elinde tutmaya devam ediyor. Dead Space serisi korkudan aksiyona geçiş yaparken bile, orijinal Dead Space’in heyecanını korumayı başardı. 13 yıl sonra Electronic Arts’ın Motive Studios tarafından geliştirilen Dead Space yeniden çevrimiyle özüne dönmesi oyun dünyasında büyük bir ses getirmişe benziyor. Dead Space yeniden çevriminin bir çıkış tarihi var ve daha önce onaylandığı gibi 2022’de onaylanmayacağı kesin.

Motive’den yapılan bir paylaşımda, Dead Space için çıkış tarihinin 27 Ocak 2023 olduğu onaylandı. Motive, yeniden yapılanmanın görsellerini yeniden tasarlayarak ve sesi geliştirerek orijinal Dead Space’in “heyecan verici vizyonunu” sunacağını vaat ettiğini paylaştı. Daha önce de duyurulduğu gibi, Dead Space yeniden çevrimi, mümkün olan en iyi deneyimi sunmaya odaklanmak için son nesil konsollara PC, PS5 ve Xbox Series X/S’ye gelecek.

Dead Space Remake Resmi Çıkış Tarihini Paylaşıldı

Üst düzey yapımcı Philippe Ducharme’ye göre, Motive ekibi “büyük ilerleme” kaydetmeye devam ederken Dead Space yeniden çevriminin çıkış tarihinin duyurusu paylaşıldı.

Dead Space Remake Resmi Çıkış Tarihini Paylaşıldı

Dead Space yeniden çevriminin çıkış tarihi duyurusuna ek olarak Motive, bir sanat akışının parçası olarak uzun miktarda görüntüler paylaştı. Görüntüler, sis, duman ve piroteknik gibi görsel efektlere ek olarak Dead Space için çevresel sanat ve tasarım, karakter modeli iyileştirmeleri ve aydınlatma efektlerini barındırıyor. Dead Space, Motive’in sanat ekibinin yeteneklerini sergilemesi için büyük bir fırsat ve bugün paylaşılan görüntülerde Motive’in bunu benimsediğini görebiliyoruz.

Dead Space çekimlerinden açıkça anladığımız bir şey, Motive’in yeniden yapılanmanın görsellerine yoğun bir şekilde yatırım yaptığını görebiliyoruz. Dead Space’in Motive’in planlarındaki ilk adım olması ve ardından orijinal bir oyun olması muhtemel gözüküyor.

Dead Space Remake Resmi Çıkış Tarihini Paylaşıldı

Dead Space yeniden çevrimi için Ocak çıkış tarihi biraz uzak kalıyor. Ocak, tarihsel olarak büyük oyun sürümlerinin geçtiği sıkça kullanılan bir aydır. Bu, Electronic Arts’ın 2023’ün başlarında daha az rekabetten yararlanmayı amaçladığı anlamına mı geliyor yoksa piyasanın Dead Space yeniden yapımına nasıl tepki vereceğinden emin olmak mı istiyor büyük bir merak konusu şimdilik bekleyip göreceğiz.

Daha fazla içeriğe ulaşmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

 

Başa dön tuşu