Haberler

Cyberpunk 2077 Polis Sistemine Güncelleme Geliyor

Cyberpunk 2077’nin oyun direktörü, Cyberpunk 2077 polis sisteminin baştan aşağı elden geçirileceğini hatta “araç araca çatışma” mekaniklerine kadar yeni baştan yapılacağını duyurdu.

Dün gerçekleştirilmiş olan etkinlikte, yeni DLC duyurusunun yayınlanmasının yanında aynı zamanda Cyberpunk 2077 1.6 yaması da yayınlanmıştır. Yayınlanmış olan bu yeni yama oyuncuların uzun bir süredir beklediği sorunlara çözüm getirirken bunun yanı sıra oyunu yeni içeriklerle de dolduracağı öğrenilmiştir. Night City Wire esnasında oyun direktörü olan Gabe Amatangelo’nun sözlerinin de ileriye dönük umutları artırmıştır.

Cyberpunk 2077 Polis Sisteminin Düzeltmeleri Başladı

Oyun çıktığı zamanlarda çoğu sisteminde olduğu gibi Cyberpunk 2077’nin polis yapay zekası ve sistemi de oldukça eksikliklerle dolu ve oldukça kötü çalışıyordu. Sizin suçu işlemenizin hemen ardından arkanıza ışınlanan polisleri, siz araba ile kaçmaya başladığınız zamanlarda peşinizden koşmaya çalışan yapay zekalar gerçekten oyunun sunduğu açık dünyaya aşırı şekilde zarar vermekteydi. Çünkü oyunda eğer peşinizde polisler koşmuyorsa, mutlaka bir yerde önünüze çıkıyorlardı. E haliyle bu can sıkıcı durum düzeltilmesi gereken özelliklerin başında gelmektedir.

Cyberpunk 2077 Polis Sistemi
Cyberpunk 2077 Polis Sistemi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri

Zaman içerisinde bu ışınlanma durumlarına ufak tefek güncellemelerle ile tabiki müdahale etmeye çalıştılar fakat halen daha o olmamışlık hissini oyun üzerinden atabilmiş değil. Gabe Amatangelo son yapılan Night City etkinliği esnasında bu polis sisteminin ve yapay zekalarının baştan aşağıya tekrardan gözden geçirileceğini duyurdu. Bu paylaşılan haberde oyunun düzeltilmesini bekleyen severleri için en güzel haber oldu. Fakat bu bahsi geçen düzenlemenin Cyberpunk 2077 1.6 yaması ile birlikte gelmeyeceğini de belirtmiş olalım.

Başa dön tuşu