Rehber

Csgo Server Nasıl Kurulur? Server Kiralanır mı Kurulur Mu?

2012 yılında hayatımızın en önemli ve ikonik oyunu haline gelen CS:GO (Counter-Strike: Global Offensive), birden fazla neslin büyümesine şahitlik etti. Gerek oyunun kendine has özellikleri, gerek tüm dünyadan katılan oyuncularla oynama şansı olsun, birçok oyuncunun gönlünde taht kurmayı çoktan başaran bir oyun oldu kendisi.

Eğer Csgo Serverında oynamak istiyorum diyorsanız sizler için bir çok Csgo Server seçeneği mevcut. 

Csgo Server

CS:GO Server Kiralanır Mı?

Csgo Server açısından farklı çeşitlere sahip, aynı zamanda bu serverları dilediğiniz zaman kiralayabilme imkanınız var. İnternet üzerinden birçok sitede server kiralamak mümkün. Cs.center, serverkurma.com gibi çeşitli CS:GO kiralama sitelerini inceleyerek dilediğiniz kiralamayı yapabilirsiniz. Her server çeşidinin farklı özellikleri var.

Mesela modlar, kostümler, şapka, maskeler, isim-mesaj renkleri gibi özelliklerinin farklılığı mevcut.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Steam Para Çekme Nakit Olarak Yapılır Mı?

CS:GO Server Nasıl Kurulur?

Eğer kiralamak istemiyorsanız ve kendinize ait bir server yani sunucu oluşturmak istiyor olabilirsiniz. Kendi oluşturduğunuz sunucu ile arkadaşlarınızla beraber oynayabilir ve istediğiniz modları-şekilleri deneyebilirsiniz. 

Aşağıdaki adımları izleyerek kendinize ait bir sunucu oluşturabilirsiniz: 

İndirilmesi Gereken

https://steamcdn-a.akamaihd.net/client/installer/steamcmd.zip

SteamCMD Kurulum

Yukarıdaki linki indirin ve daha sonra C veya D diskinde ya da masaüstünde /SteamCMD adında klasör oluşturun. Sonra dosyayı burada çalıştırıyoruz. Çalıştıktan sonra SteamCMD için lazım olan server dosyaları indirip kendi kurulumunu bitirecek. 

Kurulum bittikten sonra şimdilik programı kapatıyoruz. 

Aynı klasörün içinde herhangi bir isim ile klasör oluşturun. Bu klasör ilerde server için gereklidir. Yani CS:GO dosyalarınızın yükleneceği yer olacak. 

SteamCMD programını tekrar açıp, login anonymous yazıp enter tuşuna basın ve anonim olarak giriş yapın. SteamCMD açtıktan sonra, CS:GO dosyalarını indirmek için oluşturduğunuz klasöre gidin. Kendi oluşturduğunuz klasörün adını force_install_dir./ klasör adı/ biçiminde yazıp enter a basın. 

Satır bir alta geçtiğinde app_update 740 validate yazın ve tekrar enter a basın. 

CS:GO dosyaları inmeye başlayacaktır. İnme süreleri internetin hızına göre değişebilir. Kurulum bittikten sonra Csgo Serverınız hazır. 

Bu serverı çalıştırmak için önce Yeni metin belgesini açın ve içine aşağıda yazdığımız kodu girin. Farklı kaydet diyerek start.bat ismi ile kaydedin.

srcds -game csgo -console -usercon +game_type 0 +game_mode 1 +mapgroup mg_active -tickrate 128 +map de_dust2 +sv_setsteamaccount GSLTOKEN 

  • Basit Eğlence: srcds -game csgo -console -usercon +game_type 0 +game_mode 0 +mapgroup mg_active +map de_dust2 +sv_setsteamaccount GSLTOKEN
  • Rekabetçi: srcds -game csgo -console -usercon +game_type 0 +game_mode 1 +mapgroup mg_active -tickrate 128 +map de_dust2 +sv_setsteamaccount GSLTOKEN
  • Silah Yarışı: srcds -game csgo -console -usercon +game_type 1 +game_mode 0 +mapgroup mg_armsrace +map ar_shoots +sv_setsteamaccount GSLTOKEN
  • Yıkım: srcds -game csgo -console -usercon +game_type 1 +game_mode 1 +mapgroup mg_demolition +map de_lake +sv_setsteamaccount GSLTOKEN
  • Ölüm Yarışı: srcds -game csgo -console -usercon +game_type 1 +game_mode 2 +mapgroup mg_allclassic +map de_dust +sv_setsteamaccount GSLTOKEN

Önceden oluşturduğunuz start.bat dosyasını Csgo Server dosyalarının indiği klasöre atıyoruz, çift tıklayıp çalıştırıyoruz. Bu esnada kurduğumuz server başlayıp giriş yapabilirsiniz.

Steam üzerinden açmaya çalışırsanız başta başlamaz çünkü Steam oyunu açık diye algılar. Önce Stem’den oyunu başlatın daha sonra sunucuyu başlatabilirsiniz.  

İlginizi Çekebilir: Muhtemelen Görmediğiniz Yeni 10 Açık Dünya Oyunu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu