Sistem Gereksinimleri

Counter-Strike: Global Offensive (CS GO) Sistem Gereksinimleri

Counter-Strike: Global Offensive (CS GO) Sistem Gereksinimleri (2020) – tam özellikler, sistem denetleyicisi ve ihtiyacınız olan oyun bilgisayarı kurulumu: Counter-Strike: Global Offensive (CS GO) Çalıştırabilir miyim? Bu yazıda oyunun en az kaç gb alan, kaç gb ram, en az hangi seviyede işlemci ve grafik kartı ile çalışabileceği ile ilgili ayrıntılı bir tablo göreceksiniz.

Counter-Strike: Global Offensive (CS GO) Sistem Gereksinimleri – Minimum

  • Bellek: 2 GB
  • Grafik Kartı: NVIDIA GeForce 7300 GT
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo E6600
  • Dosya Boyutu: 15 GB
  • İşletim Sistemi: Windows® 7 / Vista / XP

Counter-Strike: Global Offensive (CS GO) Sistem Gereksinimleri – Önerilen

  • Bellek: 8 GB
  • Grafik Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050
  • CPU: AMD Ryzen 3 2200G
  • Dosya Boyutu: 15 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 10

Counter-Strike: Global Offensive (CS GO) Çalıştırabilir miyim?

Yayınlanan verilen CS: GO sistem gereksinimleri yalnızca minimum olanı içermektedir, fakat burada oyunu 1080p’de 60 fps ya da 144Hz’de çalıştırmak isteyeceğiniz özellikleri önereceğiz. Counter Strike Global Offensive oynamak için minimum bir Intel Core 2 Duo E6600 CPU ihtiyacınız bulunmaktadır. Fakat bir AMD Ryzen 3 2200G ya da daha iyisini tavsiye ediyoruz. Minimum bir NVIDIA GeForce 7300 GT grafik kartına sahip olmanız koşuluyla oyunu oynayabilirsiniz. Fakat NVIDIA GeForce GTX 1050’ye benzer niteliklerde bir GPU’ya sahip olmanızı öneririz. CS GO PC gereksinimleri, sadece 2 GB RAM’e ihtiyacınız olduğunu belirtmektedir, fakat biz özellikle Discord gibi arka plan uygulamalarınız açıksa sizin için 8’i öneriyoruz. Oyun dosyasının boyutu açısından, minimum 15 GB kullanılabilirliğe ihtiyacınız olacaktır.

Minimum gereksinimler oldukça düşüktürler, eğer sadece atlamak veya oynamak istiyorsanız, hemen hemen her modern PC ya da dizüstü bilgisayar oyunu çalıştırmada problem yaratmayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Assassin’s Creed Serisinin en iyi 9 Oyunu Nedir?

Counter-Strike: Global Offensive (CS GO)

Bir de CS GO Steam sürümü var, oyun Steam’e özel.

CSGO FPS Boost

2012’de piyasaya sürülen bir oyun için bile, CS GO sisteme oldukça hafiftir. Yapmanız gereken grafik ayarlarının çoğu, performanstan ziyade rekabetçi oyunu optimize etmiş olacaktır.

Herhangi bir rekabetçi oyunda (ve muhtemelen başka rastgele bir oyunda) olduğu gibi, hareket bulanıklığını kapatıp kapatmadığınızı kontrol edin. Bu çok az şey ekler ve hareket halindeyken düşmanların fark edilmesini zorlaştıracaktır.
Giriş gecikmesine neden olacağı ve fps’yi yenileme hızınıza kilitlemesi nedeniyle “Dikey Senkronizasyonu Bekle” de kapatılması gerekmektedir.
Karanlık köşelerde olabilecek olan düşmanlarınızı görebilmeniz için parlaklığınızı yeterince artırmak, başka bir önemli değişiklik olacaktır.
Maksimum ayarlarda çalıştırabilirseniz ve yüksek bir FPS’yi koruyabilirseniz, rastgele bir dezavantajı olmayacaktır, fakat kare hızına mümkün olduğunca görsel kaliteye öncelik vermek daha iyi olacaktır.

Rekabetçi devrede, birçok oyuncu uzatılmış 4: 3 en-boy oranıyla yemin eder ve dikkatinizi ekranınızın önemli orta kısmına odaklamanıza yardımcı olduğunu iddia eder. Bu, büyük ölçü her ne kadar kişisel tercihe bağlı olsa da, 16: 9 en boy oranına bağlı kalmak, çevreden daha fazlasını görmenizi sağlayacaktır.
Çok çekirdekli oluşturmanın açık olduğundan ve mümkünse dizüstü bilgisayarınızda güç tasarrufunun kapalı olduğundan emin olun.
Counter-Strike: Global Offensive (CS GO), Windows® 7 / Vista / XP ve sonraki sürümlere sahip PC sisteminde çalışacaktır. Ek olarak Mac ve Linux sürümlerine sahiptir.

Counter-Strike: Global Offensive (CS GO) Mac OS sistem gereksinimleri – minimum
Bellek: 2 GB
Grafik Kartı: NVIDIA GeForce 7300 GT
İşlemci: Intel Core 2 Duo E6600
Dosya Boyutu: 15 GB
İşletim Sistemi: MacOS X 10.11 (El Capitan) veya üstü
Counter-Strike: Global Offensive (CS GO) Linux sistem gereksinimleri – minimum
Bellek: 2 GB
Grafik Kartı: NVIDIA GeForce 7300 GT
İşlemci: Intel Core 2 Duo E6600
Dosya Boyutu: 15 GB
İşletim Sistemi: Ubuntu 12.04

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu