Haberler

Call of Duty: Modern Warfare 3 Remastered Geliyor Olabilir

Önceleri Call of Duty’e dair yapmış olduğu sızıntıların gerçek çıkmasıyla tanınmış olan TheGhostofHope, bu seferde efsanevi oyun olan Call of Duty Modern Warfare 3 Remastered sürümünün geleceğini iddia etti.

Call of Duty, dünyanın en popüler oyunlarından biri olmaya her ne kadar devam ediyor olsa da birçok hayranı için, bir zamanlar verdiği zevki maalesef ki vermiyor. Özellikle orijinal Call of Duty Modern Warfare serisi, FPS dünyasının en sevilen oyunlarından biri olmayı başarmıştır. Yıllar içerisinde Modern Warfare oyunlarını remastered olarak tekrar piyasaya sürmüş olan Activision, orijinal Modern Warfare hayranlarını yeniden sevindirecek bir haberle gelebilir.

Modern Warfare 3 Remastered’ın Tamamlanma Aşamasından Olduğu Duyuruldu!

2007 yılında hayatımıza girmiş olan Modern Warfare serisi, hızlı bir biçimde en sevilen FPS oyun serilerinden biri haline gelmeyi başarmıştır. Her ne kadar 2012 sonrası Call of Duty serisi, satış rekorları kırmaya devam etse de birçok hayranı eski oyunların özlemini yaşamaya devam ediyordu. Bu doğrultuda Activision, 2016 da ilk Modern Warfare oyununu remastered olarak tekrardan piyasaya sürmüştür. Oldukça sevilmiş olan oyunun ardından firma, 2020 yılında ise Call of Duty Modern Warfare 2 Campaign Remastered’i satışa sunmuştu. Görünüşe göre Activision, şimdilerde ise Modern Warfare 3 için de bir remastered yapımı hazırlamış durumda.

Call of Duty’ e yakın kaynaklarıyla bilinen GhostOfHope, Modern Warfare 3’ün remastered versiyonun geliştirildiğinin ve yayınlanması için bekletildiğini belirtti. Versiyonuna multiplayer modunu dahil edip etmediği ise şuan için bir soru işareti. Call of Duty dünyasında oldukça saygın bir Youtuber olan XclusiveAce de geçtiğimiz zamanlarda benzer bir yorum yapmıştı. XclusiveAce’e göre Activision, Playstation ile birlikte bir anlaşma yapmış ve bu yapılan anlaşmaya göre 2024 yılından önce Modern Warfare 3’ü piyasaya sürmesi gerekmektedir.

Call of Duty: Modern Warfare 3 Remastered
Call of Duty: Modern Warfare 3 Remastered

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Modern Warfare 2 Erken Erişim Tarihi Yayınlandı!

İlerleyen haftalarda yayınlanması beklenen Modern Warfare II’ nin ardından Activision, 2023 yılı içerisinde yeni bir orijinal Call of Duty yapımını piyasaya sürmeyecek ve Modern Warfare II’ yi desteklemeye devam edecektir. Fakat firma, 2023 yılında ek bir kazanç sağlayabilmek amacıyla Modern Warfare 3 Remastered yapımını piyasaya sürmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu