Haberler

Bungie, PlayStation Ailesine Resmen Katıldığını Duyurdu

Oyun dünyasında ki Bungie, PlayStation Ailesine Resmen Katıldığını Duyurdu haberi büyük ses getirdi. Sony Interactive Entertainment, Destiny’nin ve Halo: Reach’e kadar her Halo oyununun arkasındaki stüdyo olan Bungie’yi satın almak için yaptığı 3,7 milyar dolarlık anlaşmayı resmen tamamladı ve PlayStation ailesine kabul ettiğini duyurdu.

PlayStation, Twitter’da haberi paylaşarak, “Bungie’yi satın alma anlaşması sona erdi. Yani artık resmen söyleyebiliriz… PlayStation ailesine hoş geldiniz, Bungie!” mesajıyla duyurusunu yaptı. Bungie ayrıca bu vesileyle bazı sözler de paylaştı “PlayStation’daki inanılmaz takıma katılmanın” ne kadar heyecanlı olduğunu da iletti.

Bungie, PlayStation Ailesine Resmen Katıldığını Duyurdu

Bungie, “PlayStation’daki inanılmaz ekibe resmen katılmaktan gurur duyuyoruz, şirketimizin geleceği için heyecanlıyız ve dünyanın her yerinden oyuncuları bir araya getirerek kalıcı dostluklar ve anılar oluşturmak için ilham alıyoruz.” “Per Audacia ad Astra!” açıklamasında bulundu. Sony, Bungie’yi Şubat 2022’de 3,6 milyar dolara satın alacağını duyurmuştu, ancak 15 Temmuz’dan itibaren tamamlanan anlaşma için SEC başvurusu , toplam fiyatın “yaklaşık 3,7 milyar dolar” olduğunu belirtti.

Anlaşma kamuya açıklandığında, Bungie, SIE’nin “bağımsız bir yan kuruluşu” olarak yönetileceğini ve “kendi kendine yayınlama ve oyunculara oynamayı seçtikleri yere ulaşma” seçeneğiyle çok platformlu bir stüdyo olarak kalacağını da doğruladı. Bu adımla beraber oyun dünyasında ki yeni gelişmelerin epeyce sağlam olacağından eminiz.

Daha fazla içeriğe ulaşmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu