Haberler

Assassin’s Creed Infinity İki Yeni Oyunla Duyuruldu

Bu haberimizde Assassin’s Creed Infinity İki Yeni Oyunla Duyuruldu detaylarını paylaşacağız. Ubisoft, Assassin’s Creed oyunları için yeni bir platform ve merkez olan Assassin’s Creed Infinity’yi resmen açıkladı. Ayrıca Infinity’nin parçası olacak ilk iki oyunu da açıklayarak oyuncuları epeyce heyecanlandırdı: biri feodal Japonya’da bir Shinobi’nin hayatını takip edecek, diğeri ise Watch Dogs: Legion yönetmeni Clint Hocking tarafından yönetilecek.

Ubisoft Forward’ın Assassin’s Creed Showcase’inin bir parçası olarak bugün açıklanan Assassin’s Creed’in başkan yardımcısı Marc-Alexis Côté, “Infinity başlı başına bir oyun değil. Hayranlarımız için gelecekte Assassin’s Creed serisine tek giriş noktası olacak. Infinity, tüm farklı deneyimlerimizi ve oyuncularımızı anlamlı şekillerde bir araya getirecek bir merkez olacak.” açıklamasında bulundu.

Assassin's Creed Infinity İki Yeni Oyunla Duyuruldu

Bu merkez, farklı oyunların bulunacağı bir yer olacak ve Assassin’s Creed Codename Red ile başlayacak. Côté tarafından “bir sonraki premium amiral gemisi unvanı ve açık dünya RPG oyunlarımızın geleceği” olarak tanımlanan Codename Red, hayranlar tarafından sıkça talep edilen tarihi bir dönem olan feodal Japonya’da geçecek.

Codename Red, Assassin’s Creed Odyssey ve Immortals Fenyx Rising yaratıcı yönetmeni Jonathan Dumont liderliğinde Ubisoft Quebec tarafından geliştiriliyor.

Assassin's Creed Infinity İki Yeni Oyunla Duyuruldu

Côté ayrıca Infinity platformu için geliştirilmekte olan ikinci bir oyunu da paylaştı: Assassin’s Creed Codename Hexe. Ubisoft Montreal’de geliştirilmekte ve Far Cry 2, Splinter Cell: Chaos Theory ve Watch Dogs: Legion’ın yönetmeni Clint Hocking tarafından yönetilmektedir. Côté tarafından “yeni bir amiral gemisi oyunuve “çok farklı bir Assassin’s Creed oyunu türü” olarak tanımlandı.

Assassin's Creed Infinity İki Yeni Oyunla Duyuruldu

Codename Hexe için bir de fragman gösterildi, ancak ayar veya ana karakter hakkında hiçbir detay paylaşılmadı. Bununla birlikte, dizi için alışılmadık bir yöne işaret ediliyordu: Assassin’in dallardan ve sicimden yapılmış üçgen logosu, bir ağaç dalından sarkan bir büyücü tılsımı gibi gösteriliyor. Oyunun ana logosu, yedi köşeli yedi köşeli bir heptagram şeklindeki rün dolu bir tasarımın üzerine yerleştirilmiş tılsımı içeriyor. Fragmanda kullanılan ürkütücü müziğe, bu görüntüye ve Cadı ismine dayanarak Assassin’s Creed cadı avı konusunu araştırıyor olabilir mi? 1600’lü yıllarda Otuz Yıl Savaşı’nın arka planında gerçekleşen Bamberg cadı mahkemeleri, Hexe’nin ortamı hakkında makul bir tahmin gibi görünüyor, ancak Ubisoft’tan resmi bir ayrıntı yok.

Assassin’s Creed Infinity İki Yeni Oyunla Duyuruldu

Codename Red ve Hexe, yeni platform için resmi olarak duyurulan iki oyundu, ancak Côté ayrıca Infinity’nin çok oyunculu oyunun Assassin’s Creed’e geri döneceğini de paylaştı. “Aslında, hepsi Infinity Hub’a bağlı bağımsız, çok oyunculu deneyimleri Assassin’s Creed evrenine nasıl geri getireceğimizi araştırıyoruz” dedi.

Daha fazla içeriğe ulaşmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu