E-Spor

19-20 Mart Antalya E-Spor Festivali Yoğun Bir Katılımla Gerçekleşti

Ülkemizde ve tüm dünyada büyük bir takipçi kitlesi olan ve hızla büyüyen e-spor fırtınası 19 – 20 Mart tarihlerinde Antalya E-Spor Festivali ile bir kez daha heyecan dolu anlar yaşattı. Büyük spor kulüplerinin oluşturduğu takımları, federasyonları ve yönetmelikleri ile profesyonel spor branşlarından bir farkı kalmayan e-spor, gün geçtikçe çok daha popüler ve büyük bir oluşum haline dönüşeceği kuşkusuz bir gerçek

Ücretsiz E-Spor Etkinlikleri Gençlerle Buluştu!

Bu yıl 19 – 20 Mart tarihlerinde Antalya’nın Kepez ilçesindeki Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Antalya E-Spor Festivali, heyecan dolu müsabakaları ve renkli etkinlikleri ile geride kaldı. Kepez Belediyesi’nin düzenlediği ve katılımın ücretsiz olduğu e-spor festivali Zula, PUBG, Fifa, Football PES ve Hado oyunlarının mücadelelerine sahne oldu. Gençlik İl Spor Müdürlüğü’nün de işbirliği ile gerçekleşen organizasyonda ziyaretçiler Playstation, Mobil Oyunlar, VR, Oyun Bilgisayarları ve Simülasyon alanları gibi imkanları ücretsiz deneyimleme fırsatını yakaladılar. Üniversiteli ve liseli gençlerin yoğun ilgi gösterdiği festivalde gençler bireysel olarak ya da kurdukları takımlarla düzenlenen oyun turnuvalarına katılma imkanı buldu. E-sporcu olma hayaline sahip birçok genç için çok önemli bir deneyim olanağını ücretsiz olarak sunan festivalde, aynı zamanda günümüzün en sevilen oyunlarıyla da ücretsiz buluşma imkanı gerçekleşti.

Antalya E-Spor
Antalya E-Spor

Kepez Belediye Başkanı da Gençlerin Heyecanına Ortak Oldu

Antalya E-Spor Festivali’nde gençlerin heyecanına ortak olan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’de ‘’Antalya E-Spor Festivali, Antalya için bir ilk. E-Spor bu kadar kapsamlı olarak şehrimizin tanıştığı ilk organizasyon. Bundan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. İnşallah bu heyecan hepimiz için bir ufuk açacak.

Gençler buradalar, ilgi duyuyorlar. Dolayısıyla gençlerimizi bir araya getirerek evrensel kavramlara vurgu yaptığımız aynı zamanda da gençlerle bir araya geldiğimiz bir mutluluğu yaşıyoruz. Hem bilim ve teknoloji bakımından, hem de bizim gençlerle kalplerimizi birleştirmemiz anlamında çok önemli. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu heyecan artarak devam edecek. Şehrimize ve üniversitemize, üniversite öğrencilerine ve gençlerimize yepyeni bir ufuk açacak.

E-Spor’a ilgi duyan gençlerin bilişime, bilgiye ve teknolojiye de ilgi duydukları bir gerçek. 31 Mart-2 Nisan tarihlerinde Antalya Bilimfest son derece büyük bir heyecanla kapılarını açacak. Ülkemizin teknolojik anlamda nereden nereye geldiğini gözlemlemek isteyen herkesin iftihar edeceği güzel bir festival olacak. Bu fuar teknoloji konusunda bambaşka ufuklar çizecek” dedi.

Antalya E-Spor
Antalya E-Spor

 

Geleceğin E-Sporcuları İçin Keyifli Bir Deneyim

E-Spor’a ilgi duyan ve hayali profesyonel bir E-sporcu olmak isteyen gençler için harika bir deneyim ortamı sunan Antalya Kepez E-Spor Festivali; aynı zamanda bu oyunlara ilgi duyan gençler içinde keyifli bir deneyim sunarak yoğun bir katılımın ardından geride kaldı.

Görünen o ki ilerleyen dönemlerde daha birçok e-spor organizasyonu ile muhtemelen karşılaşacağız ve gençler hayallerini gerçeğe dönüştürebilmek adına bu tarz deneyimler ile e-spor atmosferini tanımış olacaktır.

Dünyada bu kapsamda birçok etkinlik gerçekleşiyor olsa da ülkemizde de bu sayı hızla artıyor ve geleceğin e-sporcularını yetiştirmek adına bu festivallerin birer ışık olmasını umuyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu