Listeler

2023’te Çıkacak 10 Yeni Zombi Oyunu

Zombiler hayatımızın bir parçası, bundan dolayı popüler kültür onları parçamız haline getirmeyi başarıyor. Zombileri konu alan çok fazla video oyunu mevcut. Şimdi ise 2023'te bu oyunlara yenileri daha ekleniyor.

2023’te Çıkacak 10 Yeni Zombi Oyunu listemize hoşgeldiniz. Zombiler hayatımızın bir parçası, bundan dolayı popüler kültür onları parçamız haline getirmeyi başarıyor. Zombileri konu alan çok fazla video oyunu mevcut. Şimdi ise 2023’te bu oyunlara yenileri daha ekleniyor.

2023’te Çıkacak 10 Yeni Zombi Oyunu

10.Wanderlost

2023'te Çıkacak 10 Yeni Zombi Oyunu

Geliştirici: Eli Segal
Yayımcı: Crytivo
Platformlar: PC

2023’te Çıkacak 10 Yeni Zombi Oyunu listesinin birinci sırasında olan Wanderlost, bu listede bahsettiğimiz diğerlerinden daha huzurlu bir oyundur. Çünkü içinde, şu anda yaşadıkları kıyamet dünyasında evlerini inşa ederek, malzeme toplayarak ve ancak en iyi hayatlarını yaşayarak hayatta kalmaya çalışan bir şahıs olarak oynuyorsunuz.

Oyunda zombiler yok değil, elbet ki var, ormanda sıraya giriyorlar ve etraflarında çok dikkatli olmanız gerekmekte. Ama hem de avlanmaya ve balık tutmaya gidebilir, keşfedebilir, biraz çiftçilik yapabilir ve son olarak da, zombilerle savaşabilirsiniz.

Bu yüzden Wanderlost’u bekleyin ve muhtemelen kıyamet sonrası bir dünyada yaşamanın iyi mi bir şey olduğuna bir göz atın.

9.The House of the Dead 2: Remake

The House of the Dead 2: Remake

Geliştirici: Forever Entertainment
Yayımcı: MegaPixel Studio

2023’te Çıkacak 10 Yeni Zombi Oyunu listesinde olan The House of the Dead 2: Remake, zamanda geriye, fazlaca daha rahat bir zombi öldürme çağına geri dönmeye ne dersiniz? İnsanları daha iyi zombi katilleri meydana getirmeye yardımcı olan atari video oyunlarından bahsediyoruz. Bunların en iyilerinden biri, zombileri sağa sola, yukarı ve aşağı öldürmenizi elde eden raylı bir nişancı olan The House of the Dead serisiydi.

Şimdi, ancak grafikleri geliştirmeyi değil, aynı zamanda genel deneyimi de geliştirmeyi bize sunan The House of the Dead 2: Remake olacak. Yani orijinali ataride oynadıysanız, bu oyun mutlaka dikkat etmeniz gereken bir oyundur.

8. No Room in Hell 2

No Room in Hell 2

Geliştirici: Kol Oyunları
Yayıncı: Lever Games
Platformlar: PC
Sürüm: Erken Erişim 31 Ekim 2022, Tam Oyun 2023 Bekleniyor

No Room in Hell 2 dünyası harbiden bir ağırlık basma manzarası. Dünya bir pandemi tarafınca harap edildi ve bir tedavi bulunmadan ilkin, ölüler yükselmeye ve yaşayanları avlamaya başladı!

Şimdi siz ve 8 farklı kişiden oluşan partiniz bu yeni kabustan kurtulmaya çalışmalısınız. Ancak dikkatli olun, size hücum eden zombiler agresif olacak, acı hissetmeyecek ve başka hiç bir şey şeklinde beyninizi yiyecek isteyeceklerdir.

7.State of Decay 3

State of Decay 3

Geliştirici: Undead Labs
Yayımcı: Xbox Game Studios
Platformlar: X/S, PC

State of Decay 3’ü oldukça temel bir nedenden ötürü bu listenin oldukça dibine koyuyoruz… Oyunun ne hakkındaki olacağına dair gerçek bir ipucumuz yok. Unutmayın, kelimenin tam anlamıyla yıllar önce oyunun tanıtım fragmanını aldık. Şimdi, yeni güncellemeler olmadan, bütün oyuncuların yapabileceği, içinde nasıl sonuçlanacağını tahmin etmeye çalışmak biraz zor benzer biçimde duruyor.

Sitelerindeki birtakım ifadelere dayalı olarak bir kooperatif/fazlaca oyunculu seçeneği olacak şeklinde görünüyor. Ayrıca, dünyada hayatta kalmak için yapmanız ihtiyaç duyulan birçok zor seçim olacağına bahse girebilirsiniz.

Yapabileceğimiz tek şey haberlerin gelmesini beklemek ve iyi bir çeşitlilikte olmasını ümit etmek.

6. Dead Island 2

2023'te Çıkacak 10 Yeni Zombi Oyunu

Geliştirici: Deep Silver Dambuster Studios, YAGER, Sumo Digital
Yayımcı: Deep Silver
Platformlar: XBO, PS4, PC

2023’te Çıkacak 10 Yeni Zombi Oyunu listemizin bir diğer oyunu Dead Island 2. Oyunu beklediğimizden daha iyi hale getirmenin bir yolunu bulmaya çalışıyor olabilirler. Dead Island aslında fazlaca iyi bir isimdi ve insanlar bu oyunu sevmişti. Bakalım bu mevzuda bir haber gelecek mi bekleyip göreceğiz…

5. Synced Off Planet

Synced Off Planet

Geliştirici: NExT Studios, Studio Gobo Limited
Yayıncı: Level Infinite
Platformlar: PC

Synced Off Planet teknik olarak bir zombi oyunu değil, fakat burada savaşacak çok sayıda canavar var, bu yüzden onu alacağız.

Oyunda dünya sonlandı ve vakit geçtikçe insanlar Black Surge’a karşı savaşmaya başladılar ve bunu yapmak için “Nanos” olarak bilinen ileri teknolojiyi kullandılar. Öyleyse, her şeyin başladığı yere, Meridian’a gidin ve dünya hakkında gerçeği, niçin böyle bittiğini vb. öğrenin.

Ardından, güvenilir bölgenize gidin ve daha fazla düzen atlayın, yeteneklerinizi sık sık geliştirme şansı yakalayın.

4. The Walking Dead: Saints & Sinners – Chapter 2: Retribution

The Walking Dead: Saints & Sinners – Chapter 2: Retribution

Geliştirici: Skydance Interactive
Yayıncı: Skydance Interactive
Platformlar: PS4, PC, PS5
Çıkış: 2023

The Walking Dead serisi bir süredir video oyunları alanında. Ancak, gerçekten büyük hit olan birtakım oyunlar var ve diğerlerinin, insanları onları oynamaya çeken derin ve taze bir ortamı var.

The Walking Dead: Saints & Sinners – Chapter 2: Retribution’da New Orleans’a dönecek ve buranın ne kadar karanlık ve tehlikeli olduğunu anlayacaksınız. Bunun başlıca sebebi, Baltacı’dan kaçmanın yanı sıra Kule’nin kuvvetleriyle uğraşacağınız için.

Görevleri muhtelif karakterler olarak oynayacak ve zombilere ve insanlara geri dönmek için her türlü aracı kullanacaksınız. Yardım et ya da engelle, aziz veya günahkar, bu seçim tamamen sizin.

3.Dying Light 2 DLC

Dying Light 2 DLC

Geliştirici: Techland
Yayımcı: Techland
Platformlar: PC, PS4, PS5, XBO, X/S, NS
Çıkış: 2023

Dying Light, 2022’de burada ikinci ana oyunlarını yayınladı, sadece yaklaşmakta olan DLC’leri ve güncellemeleri için şimdiden hazırlanıyorlar. Çok sayıda yeni içerik anlamına gelebilecek oyun için beş yıllık destek planlarının bulunduğunu biliyoruz. Bu, yeni hikayeler, olaylar, düşmanlar, silahlar ve karakterlerin bir karışımı olabilir. Ancak, geliştiricilerin neler ortaya çıkaracağını bekleyip görmemiz gerekecek.

2.The Day Before

The Day Before
Geliştirici: FNTASTIC
Yayımcı: MYTONA
Platformlar: PC, PS5, X/S
Çıkış Tarihi: 1 Mart 2023

2023’te Çıkacak 10 Yeni Zombi Oyunu listemizin diğer oyunu olan The Day Before’da, dünyayı harap eden ve birçoğunu canavarlara bulaştıran bir salgından kurtulan olarak oynayacaksınız.

Şimdi, hayatta kalmak için ihtiyacınız olan malzemeleri elde etmek için devasa şehri dolaşmalısınız. Ama dikkatli olun, şehrin çevresinde sizden sonra gelecek fazlaca sayıda enfekte var ve onları yok etmek için silahlı olman gerekecek.

Artı, şehirde hayatta kalan tek şahıs siz değilsiniz, ihtiyacı olanlara yardım edip, bir sığınak alanını genişletin, böylece hayat sonunda en azından bir miktar normale dönebilir.

1.Resident Evil 4 (Remake)

Resident Evil 4

Geliştirici: Capcom
Yayımcı: Capcom
Platformlar: PC, PS5, X/S
Çıkış: 24 Mart 2023

2023’te Çıkacak 10 Yeni Zombi Oyunu listesinin sonunda ise efsanevi bir oyun var. Yazımızı şeyi taze ve keyifli tutmak için gerçekten fazlasıyla denenmiş bir seri ile bitirelim. Ve bu, önceki oyunların devasa uygar gün tekrar yapımları serisiyle devam etmek anlamına geliyor. Burada Resident Evil 4’ten bahsediyoruz.

Bu oyun, Başkan’ın kızını gizemli bir grup insandan kurtarmaya çalışan tek ve tek Leon S. Kennedy’yi yer alıyor. Canavarlar, müttefikler, ihanetler ve daha fazlasını bekleyen Leon ve şimdi yeniden bu macerayı yeniden oynayacaksınız.

İlginizi Çekebilir: Arkadaşlarla Oynanacak Oyunlar Listesi 2022

2023’te Çıkacak 10 Yeni Zombi Oyunu listemizde eklemek istediğiniz oyunlar var mı? Varsa yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Başa dön tuşu