Listeler

2023 Yılında Çıkacak 10 Muhteşem Oyun

2023 senesinde bir sürü büyük bütçeli oyun ile karşılaşacağız gibi duruyor. İşte oyuncular için en iyi yıllardan bir tanesi olacak olan 2023 Yılında Çıkacak 10 Muhteşem Oyun!

2023 senesinde bir sürü büyük bütçeli oyun ile karşılaşacağız gibi duruyor. İşte oyuncular için en iyi yıllardan bir tanesi olacak olan 2023 Yılında Çıkacak 10 Muhteşem Oyun!

2023 Yılında Çıkacak 10 Muhteşem Oyun

Her ne kadar 2022’nin oyun dünyası için zirve yıllardan bir tanesi olacağını düşünüyor olsak da bitmek bilmeyen pandemi sebebiyle yaşanmış olan aksaklıklar ve devamlı gelen ertelenme haberleri ile birlikte pek de etkileyici bir sene olmadığını söylemeliyiz. Buna göre de 2023’ün aradığımız yıl olacağını kolaylıkla söyleyebiliriz.

Alan Wake II, yeni Zelda, Resident Evil 4 ve Payday III şeklinde onlarca dev gibi yapımı göreceğiz. Bizler de 2023 Yılında Çıkacak 10 Muhteşem Oyun listesini sizlere hazırlamış olduk.

Black Myth: Wukong

2023 Yılında Çıkacak 10 Muhteşem Oyun listemizin ilk sırasında yer alan, Çinli bir oyun şirketinin geliştirmekte olduğu Black Myth: Wukong, aslına bakarsak uzun süreden beri takipte olduğumuz yapımlar içinde. Unreal Engine 5 oyun motorunu kullanmakta olan oyun, hem göz alıcı grafikleri ile hem de kaliteli oynanışı ile izleyenleri etkilemeyi başarıyor. 2023 içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen imal, hasım çeşitliliği açısından da  geniş bir yelpazeye haiz.

Dead Island 2

3 Şubat 2023’te piyasaya sürülmesi beklenen Dead Island 2’ye aradan geçen bunca yıldan sonrasında artık kavuşmamız yakın gibi gözüküyor. Vahşet ve çeşitlilik dolu oynanışını yayınlayan bu fragman ile tekrardan yayımlanan oyun, birçok oyun severin tekrardan gönlünü kazanacak.

Diablo IV

Oyun dünyasının büyük bir saygıyla anılan şirketlerinden biri olmayı başaran Blizzard, son zamanlarda eski popülaritesini kaybetmeye ve oyuncuları pek memnun edememeye başlamıştı. Özellikle Diablo Immortal’ın almış olduğu ciddi eleştiriler sonrası oyuncuların kalbini geri kazanmayı hedefleyen şirket, Diablo IV ile birlikte fazlasıyla güven vermeyi başarıyor diyebiliriz. 2023 içerisinde hasretini çektiğimiz Diablo’yu oldukça daha gelişmiş bir halde oynayabiliriz.

Hogwarts Legacy

Bir diğer 2023 Yılında Çıkacak 10 Muhteşem Oyun listemizde ise, milyonlarca Harry Potter sevdalısının yıllarca rüyalarına giren, Hogwarts’ta geçen dev gibi bütçeli bir aleni dünya oyunu olan Hogwarts Legacy, nihayetinde gerçekleşiyor. Meşhur Hogwarts’ta eğitim alacağımız ve Harry Potter dünyasını doruklarına kadar deneyimleyeceğimiz yapım, 10 Şubat’ta piyasaya sunulacak.

Lies of P

Gerek dünyası gerek de oynanışıyla ruhani bir Bloodborne oyununu hatırlatan imal, yıllardır PC tarafına beklediğimiz Bloodborne hasretine son verecek bir yapım şeklinde gözüküyor. Pinokyo evreninde geçen ve bu evreni en karanlık yüzüyle özetleyen Lies of P, videolarında gözükmese de oynanış sistemi bakımından da epey fırsat sunacak.

Marvel’s Spider-Man 2

Marvel’s Spider-Man ile ciddi bir başarı eline geçiren ve oyuncuların büyük çoğunluğunun beğenisini kazanan Insomniac Games, Marvel’s Spider-Man 2 ile daha iddialı. Birden fazla ana karaktere sahip olacağı düşünülen oyun, ilk oyunun bütün eksiklerini kapatmak ile kalmayıp, birçok yeniliği de bununla beraber ekleyecek.

Starfield

Bethesda kadrosunun ‘’Uzayda geçen Skyrim’’ olarak özetlemek gerekirse tanımladığı Starfield, asla olmadığı kadar iddialı gözüküyor. İçerisine yüzlerce saat dalıp, rol yapma deneyimi arayan hepimiz için en unutulmaz deneyimlerden biri olacak Starfield, şüphesiz ki yılın en iddialı yapımlarından biri olacak.

Assassin’s Creed Mirage

İlk olarak Assassin’s Creed Valhalla’da tanıştığımız Basim karakterini oynayacağımız Assassin’s Creed Mirage, dokuzuncu yüzyılın Bağdat’ında geçiyor olacak. Basim’in basit bir insandan iyi mi bir suikastçıya dönüştüğünü anlatacak olan oyun, seriyi kısa süreliğine derinlere götürecek olan bir ara oyun rolü görecek.

Lords of the Fallen

2023 Yılında Çıkacak 10 Muhteşem Oyun listemizin sonuna gelirken, sürpriz bir halde ortaya çıkan tanıtımı ile izleyenleri kendisine hayran bırakan The Lords of the Fallen var. Farklı isimdeki diğer oyununa bakılırsa seriye yeni bir başlangıç yapacak. İlk oyundan çok daha farklı bir hikâye anlatacak olan souls-like türündeki oyun, şimdiden dilek listelerinde yerini aldı bile.

İlginizi Çekebilir: PlayStation Plus İle Muhteşem 10 FPS Oyunu

The Wolf Among Us 2

2023 Yılında Çıkacak 10 Muhteşem Oyun listemizin sonunda bulunan ve geçtiğimiz yıllarda iflasını açıklayan Telltale Games şirketi, bir başka firmanın hakları satın almasıyla beraber yeniden kurulmuştu. Buna rağmen %50’den fazlası eski Telltale personellerinden oluşan şirket, The Wolf Among Us 2’yi geliştirmeye tüm hızıyla devam ediyor. Bigby’nin ve dostlarının sürükleyici ve maceralı hikayesinin devam niteliği halinde olacak oyun, şimdiden sabırsızlanmamıza sebep oluyor.

Başa dön tuşu